Nostradamus’un el yazısı kitabı ortaya çıktı

09.05.2022
A+
A-

Dünyanın gelmiş geçmiş en ünlü kahini Nostradamus’un kehanetlerinin bulunduğu el yazması kitap bulundu. 

Nostradamus’un el yazısı kitabı ortaya çıktı

Nostradamus’un el yazısı kitabı ortaya çıktı. Dünyanın gelmiş geçmiş en ünlü kahini Nostradamus’un kehanetlerinin bulunduğu el yazması kitap bulundu. 

Fransız astrolog Michel de Nostredame, Nostradamus adıyla ünlü bir kahin. 1500’lü yıllarda yaşayan Nostradamus, kehanetleri ile yüz yıllardır insanlığı meşgul eden bir ikon.  

Dünya üzerinde yaşanan olaylar, onun kehanetleriyle örtüşüyor mu diye merak edenler bu konuda çalışmalar yapanlar var. Genellikle de yeni yıla girerken, Nostradamus ve kehanetleri anımsanır. O yıla dair Nostradamus bir kehanette bulunmuş mudur, merak edilir. 

Nostradamus’un kehanetlerinin yer aldığı bir el yazması kitabın bulunmasıyla ilgili yaşanan gelişme bu nedenle çok önemli. Onun kehanetlerinin olduğu el yazması kitap, 15 yıl sonra Almanya’da bulundu. 500 sayfalık Latince eser, bir açık artırmada satışa çıkarıldı.

Nostradamus’un el yazısı kitabı 2007 yılında İtalya’nın başkenti Roma’da bir müzeden çalınmıştı. Nostradamus kehanetlerinin yer aldığı el yazması kitap, Almanya’da açık artırmada satılmak istendi. Bunun üzerine harekete geçildi. 

15 yıldır kayıp kitap 

Nostradamus’un el yazısı kehanetleriyle dolu kitap yaklaşık 15 senedir kayıptı. ‘Profetie di Michele Nostradamo’ adlı kitap çalındıktan sonra Fransa’ya götürüldü. Bir bit pazarında satıldı. Sonrasında ise bu ünlü kitap Almanya’ya ulaştı.

İtalya’ya iade edildi 

16. yüzyıla ait olduğu düşünülen bu eser, müzayedede ortaya çıkınca İtalya’nın kültürel miras koruma ekipleri durumun farkına vardı.12 bin euro açılış fiyatıyla satışa çıkan kitabın satışı durduruldu ve kitap, Roma’daki kütüphaneye teslim edildi. 

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.