Armağan Tunboylu “Polisiye Yazarının Ölümü” ile raflarda

Polisiye romanlarıyla tanınan Armağan Tunaboylu, yeni eseriyle okurların karşısında. “Polisiye Yazarının Ölümü” adlı roman raflarda yerini aldı.

Armağan Tunaboylu’nun “Polisiye Yazarının Ölümü” ile raflarda yerini aldı. Türk edebiyatında polisiye dalında eserler üreten Armağan Tunaboylu yeni romanı ile okurların karşısında.

“Polisiye Yazarının Ölümü” adlı roman Oğlak Yayınları etiketiyle yayımlandı.

Armağan Tunaboylu, polisiye okurlarının yakından bildiği isimlerden. Tunaboylu, “Yıldız Cinayetleri”, “Resim Cinayetleri”, “Konsey Cinayetleri”, “Karakol Cinayetleri”, “Park Cinayetleri” adlı romanlarıyla tanınıyor. 

Poliseye Yazarının Ölümü kitabının tanıtım bülteni

Oğlak Yayınları tarafından Polisiye Yazarının Ölümü adlı roman için hazırlanan tanıtım bülteninde şu ifadeler yer alıyor: 

Armağan Tunaboylu’nun yeni roman kahramanı Komiser Berkun İstanbullu, kültürlü, zeki, pervasız, başarılı bir polis… Geçmişi ise kendisinin bile bilmediği sırlarla dolu.

“Adam son sözünü nefretle tükürür gibi söylemişti. Arkasını dönüp yürümeye başlayınca diğeri fırsatı kaçırmadı, ceketinin iç cebinde saklı duran bıçağı çıkarıp korkunç bir hınçla kabzasına kadar sırtına sapladı; bıçak hiçbir engelle karşılaşmadan kalbi delip geçti. Adam delirtici bir acıyla geriye doğru kıvrıldı. Elleri sırtına gitti ama bıçağa ulaşamadan ölmüştü. Diğeri, cesedi cipe sürükleyip zorlukla içeri soktu. Sonra oturur pozisyona getirdi. Aracın bagajından aldığı beşer kiloluk dört bidon benzinin üçünü cipin içine ve cesede döktü. Sırf bu iş için satın aldığı Zippo’yu yakıp cipin içine fırlattı. Alevler bir anda aracın içini sardı, cesedin kucağındaki bidon da alev aldıktan sonra hızla oradan uzaklaştı.”

Severek okuyacağınız “Berkun İstanbullu Polisiyeleri” dizisinin ilk kitabı Polisiye Yazarının Ölümü tabii ki Oğlak Yayınları’nın, Maceraperest Kitaplar’ı arasında…

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.