Nur Ulubil eski İstanbul resimleri sergisi

İstanbul sevdasıyla tanınan ressam Nur Ulubil, “İstanbul Benim Rüyam” adlı kişisel sergisiyle sanatseverlerle buluşuyor.

Nur Ulubil eski İstanbul resimleri sergisi açıldı. Ressam Nur Ulubil eski İstanbul resimleriyle oluşturduğu sergisini sanat severlerin ilgisine sunuyor. İstanbul sevgisiyle tanınan ressam Nur Ulubil, “İstanbul Benim Rüyam” adlı kişisel sergisini Etiler Akatlar Kültür Merkezi’nde açtı.

Sergi açılışı için düzenlenen kokteylde konuşan ressam Nur Ulubil, İstanbul’un betonlaşan yüzünden duyduğu rahatsızlığı dile getirdi. Eski tarihi dokusunun ve ruhunun kaybolduğuna dikkat çeken Ulubil, 52 tablosuyla İstanbul’a dair tarihe not düşüyor. 

Ünlü ressam Nur Ulubil’in, İstanbul temalı kişisel sergisi açıldı.

Ressam ve heykeltıraş Nur Ulubil’in ‘İstanbul Benim Rüyam’ adlı kişisel sergisi Etiler Akatlar Kültür Merkezi’nde düzenlen bir kokteylle sanatseverlerle buluştu.

Sanatçı açılışta yaptığı konuşmada İstanbul’un betonlaştığını ve tarihi dokusunu kaybettiğini vurguladı. Ressam Ulubil’in eski İstanbul’u anlatan 52 yağlı boya çalışması büyük ilgi gördü. 

Sanatçının son dönem çalışmalarının yer aldığı sergi 20 Nisan Cumartesi gününe kadar ziyaret edilebilecek.

ETİKETLER:
Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.