Organize İşler 2 Erdal Tosun şiiri ile duygulandırdı

Sevinç Rençberler
Tiyatro sevdalısı. Dünya bir sahneyse o da 724kultursanat.com’da rol almayı seviyor. Romanlar hele uzun soluklu olanlar onun favorisi. Murakami tutkusu romanların ağırlığından. Okudukça bitmesin istiyor. İletişim: sevinc@724kultursanat.com

Yılmaz Erdoğan, iki yıl önce aramızdan ayrılan Erdal Tosun için Organize İşler 2 Sazan Sarmalı filminde özel bir sahne çekti. Yılmaz Erdoğan, Erdal Tosun için yazdığı şiiri bu sahnede okudu. Filmin en duygusal sahnelerinden birinde Yılmaz Erdoğan, Erdal Tosun’a vefalı bir selam gönderdi.

Organize İşler 2 Erdal Tosun şiiri ile duygulandırdı. Yılmaz Erdoğan’ın Organize İşler 2 Sazan Sarmalı filmi sinemada ve Netflix’te seyirciyle buluşuyor.

Film izleyiciler tarafından beğeniyle izleniyor.

Organize İşler 2 Sazan Sarmalı filminde öyle bir sahne var ki… Yılmaz Erdoğan’ın bir anlamda “vefa sahnesi” özelliği taşıyor.

Yılmaz Erdoğan tiyatro ve sinemada Erdal Tosun ile uzun yıllar birlikteydi. Organize İşler filminin ilkinde de Erdal Tosun rol almıştı.

Yılmaz Erdoğan, Organize İşler 2 Sazan Sarmalı’nda Erdal Tosun’u unutmadı. Ona bir selam gönderdi. Ama öyle böyle bir selam değil. Bundan iki yıl önce trafik kazasında hayatını kaybeden Erdal Tosun, filmde duygu dolu bir sahneyle hatırlandı.

Yılmaz Erdoğan için bir şiir yazdı. Erdal Tosun’a yazdığı şiiri filme öyle bir yerleştirdi ki, izleyenler o sahneyi izlerken dondu kaldı.

Asım Noyan (Yılmaz Erdoğan), kızıyla duygusal bir konuşmanın ardından yalnızdır. Evinin dış duvarına doğru yürür. Ve işte o sahne başlar. Üzeyir Kavak (Erdal Tosun) sandalyeye ters çevirerek oturmuştur. Bu görüntü beyaz badanalı duvara resmedilmiştir. Ve o resmin üzerinde Üzeyir Kavak’ın ilk filmden dillere pelesenk olmuş cümlesi yer alır:  “Bi ara çok konuştum… Hiç faydasını görmedim, bıraktım…”

İşte bu sahnede Yılmaz Erdoğan, Erdal Tosun için yazdığı şiiri okur.

Organize İşler 2 filminde Yılmaz Erdoğan’ın şiiri 

 filminde Erdal Tosun sahnesinde Yılmaz Erdoğan duygusal bir konuşma yapıyor. Organize İşler 2 filminde Yılmaz Erdoğan’ın şiiri izleyenleri duygulandırdı. İşte o şiir:

Ah be Üzeyir abi
Şimdi burda olsaydın
Ne güzel susardık seninle
Etrafta boş konuşan onca hıyar
Ama ölüp gidiyor yanında susabildiğimiz adamlar

Erdal Tosun, iki yıl önce Beşiktaş’ta bir trafik kazasında hayatını kaybetmişti. Komedi filmlerinin ve komedi oyunlarının usta oyuncusu Erdal Tosun, uzun yıllar Yılmaz Erdoğan yapımlarında rol almıştı. 

bir anlamda Erdal Tosun’a vefa göstererek, unutmadığını ortaya koydu.

Organize İşler 2 Sazan Sarmalı filminde Yılmaz Erdoğan Erdal Tosun için özel bir sahne hazırladı. Bu sahneyle serinin ilk filminde Üzeyir Kavak rolünde olan Erdal Tosun’a sağlam bir selam göndererek andı. 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.