Oscar törenine vize engeli

91. Oscar Ödülleri töreni öncesi ABD vizesi engeli ile karşılaşan oyuncular çaresizce bekliyor. Roma filminin Meksikalı oyuncusunun vize alamamasının nedeni ne?

Oscar törenine vize engeli… Oscar ödül töreni 24 Şubat 2019 tarihinde düzenlenecek. 91. Oscar adayları açıklandı.  Ödüller için 10 dalda aday gösterilen Roma filmi öne çıktı. 

Roma filminin yönetmeni . Film, Netflix yapımı.

Roma’da rol alan Meksikalı oyuncu Jorge Antonio Guerrero, vize engeli nedeniyle belki de Oscar törenine katılamayacak. Oyuncu daha önce 3 defa vize başvurusunda bulundu. Ancak başvurusu kabul edilmedi.

Törenin yapıldığı ülke olan ABD vizesini bu sefer de almayı başaramaz ise Jorge Antonio Guerrero, 91. Akademi Ödülleri’ne (Oscar) katılamayacak. 

Jorge Antonio Guerrero, ilk vize başvurusunu geçen senenin başında yapmış. O tarihte henüz Roma filmiyle ilgili bir çalışma olmadığı için vize talebini turistik amaçla yapmış. 

Filmin çekilmesi ve yayımlanması ile birlikte Netflix‘ten davetiye almış. Guerrero, daha sonra aldığı prömiyer ve Altın Küre Ödülleri’ne katılım daveti için vize başvurusunu yenilemiş. Elindeki davet mektuplarını vize için götürmesine rağmen, olumlu yanıt alamamış. 

Guerrero neden vize alamadı

Jorge Antonio Guerrero, vize ofisindeki yetkilinin kendisini ABD’de çalışmak için geldiğini düşündüğü için alamadı. ABD vizo problemi hakkında konuşan Guerrero, “Onlar bana buraya çalışmaya geldiğimi söylediler, ben ısrarla bunu reddettim. Gitmemin sebebi davet edilmiş olmamdı. Bu ikinci denemem son denememin yakınından bile geçemezdi” dedi .

Jorge Antonio Guerrero Roma filminde, Cleo’nun aşkını canlandırdı. Filmde, Cleo ile birlikte olan Fermin adlı genç rolünü oynayan Guerrero, silahlı sokak eylemlerinde yer alıyordu. Cleo’nun hamile kalması ile ortalıktan kaybolur. 

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Dil Tarih Coğrafya mezunudur. Türk hikayeciliği konusunda mikro tarih çalışmaları bulunmaktadır. Kültür sanat etkinlikleri, yazar buluşmaları, söyleşiler düzenlemektedir.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.