Taner Ceylan Olimpos Sergileri 1: Portre sanatseverlerle buluşuyor

Dünyaca ünlü ressamımız Taner Ceylan, genç sanatçıların elinden tutuyor. Onlara mentorluk yapıyor. Taner Ceylan, genç sanatçıların ilk işlerinden oluşan bir sergiyi açmaya hazırlanıyor. Olimpos Sergileri 1: Portre adlı sergi Mart 2019’da…

Taner Ceylan Olimpos Sergileri 1: Portre sanatseverlerle buluşuyor. Ülkemizin yaşayan en pahalı ressamlarından Taner Ceylan, bu kez genç yeteneklerin yer aldığı bir proje ile sanat dünyasına damgasını vuruyor. 

Ünlü ressam Taner Ceylan, Olimpos Sergileri 1: Portre ile yetenekli genç ressamların ilk işlerinin sergilenmesine ve onların sanat dünyasında kalıcı adım atmalarına olanak sağlıyor.

Serginin küratörlüğünü Taner Ceylan yapacak. Sergi, yeni sanatçıların ilk işlerinden oluşacak. Sergide, Taner Ceylan’ın mentorluğunu üstlendiği ya da yakından takip ettiği bazı genç sanatçıların işleri de yer alacak. 

Cem Adrian da sergide 

Taner Ceylan’ın mentorluk yaptığı isimlerden biri de Cem Adrian. Biri müzikte diğeri resim alanında kendini ispatlamış iki yakın dost… 

Cem Adrian Olimpos Sergileri 1: Portre sergisinde eseri ya da eserleri ile yer alacak. 

Olimpos Sergileri 1: Portre projesi, Mart 2019’da Cihangir’deki Sadık Paşa Konağı’nda gerçekleştirilecek.

Olimpos Sergileri’nde Cem Adrian da eseriyle yer alacak.

 

TANER CEYLAN İLE İLGİLİ BU HABER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – TIKLAYIN

Olimpos Sergileri’nin ilhamı Ali Dinçkök’ten

Dünyaca ünlü ressamımız Taner Ceylan, Olimpos Sergileri 1: Portre adlı projeyi sanat severlerle buluşturmaya hazırlanıyor. Taner Ceylan, projenin ilham kaynağının merhum Ali Raif Dinçkök olduğunu paylaştı. Taner Ceylan, Instagram hesabından Ali Raif Dinçkök’in son yolculuğa uğurlandığı günkü yaka fotoğrafını paylaştı.

Taner Ceylan, Olimpos Sergileri’nin ilhamını merhum Ali Raif Dinçkök’ten aldığını söylüyor.

Paylaşımının altına da şunları yazdı: “Dostum ve abim Ali Dinçkök gezegendeki yolculuğunu tamamladı. Eminim başka diyarlarda başka vazifeler onu bekler. 2000 lerin başında herkesten önce resimlerimi ‘gördü’ ve maceramı başlattı. Söylemekten çekinmiyorum beni öylesine şımarttı ki sırf benim resimlerim için özel bir mekan / tapınak yarattı. Bu dünyada rastladığım en zarif adamdı. Sanat tutkusunun ve aşkının bedenlenmiş haliydi… Geçtiğimiz aylarda kendisinin ön ayak olduğu ilham verdiği projem ‘Olimpos Sergileri’ nin ilki önümüzdeki şubatta. Sevgili dostum bana kattığın her parıltı sana birer güneş olarak geri dönsün. Tüm kalbimle teşekkür ederim.”

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.