Özlem Kumrular vefat etti cenazesi ne zaman

Prof. Dr. Özlem Kumrular vefat etti. Özlüm Kumrular yazdığı eserlerle kültür sanat hayatımızda önemli bir yere sahipti.

Özlem Kumrular vefat etti cenazesi ne zaman defnedilecek? Özlem Kumrular son yolculuğuna nereden uğurlanacak? “Kösem Sultan” adlı eserin yazarı Özlem Kumrular vefat etti. 

Tarihçi Prof. Dr. Özlem Kumrular, “Kösem Sultan” ve “Haremde Taht Kuranlar – Nurbanu ve Safiye Sultan” gibi romanların yazarı olarak tanınan önemli bir isimdi.

Geçen yıl yaşadığı kazanın ardından tedavi gören Kumrular, hayatını kaybetti.

Özlem Kumrular’ın vefatı kültür, sanat ve bilim dünyasında derin üzüntü yarattı. Araştırmacı yazar Mehmet Perinçek, “Ardında birçok güzel anı ve eser bıraktın. Gidişinle daha fazlasından da mahrum kalacağız. Elveda, canım arkadaşım!” paylaşımıyla Özlem Kumrular’la olan bir fotoğrafını paylaştı. 

Yazar Buket Uzuner de Özlem Kumrular’ın ardından sosyal medyadan yaptığı paylaşımda acısını paylaştı: “Sevgili arkadaşım, kız neşesi cıvıl cıvıl yayılan,az sayıdaki kadın tarihçilerimizden Prof. #özlemkumrular kaybı için üzgünüm.Ailesine başsağlığı diliyorum.Özlemciim seni hep İspanya’da sabahlara kadar eğlendiğimiz o geceki gibi anımsayacağım.Devrin daim olsun, nur içinde yat”

Geçtiğimiz yıl İsviçre’nin Zürih kentinde geçirdiği trafik kazası sonrası yoğun bakıma alınan Prof. Dr. Özlem Kumrular hayatını kaybetti.

Özlem Kumrular kimdir?

1974 yılında İstanbul’da doğan Prof. Dr. Özlem Kumrular, lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Batı Dilleri ve Edebiyatları Bölümü’nde, yüksek lisansını aynı üniversitenin Tarih Bölümü’nde, doktorasını ise İspanya’da Salamanca Üniversitesi’nde tamamladı.

Tarihi kurgu romanlar yazan Kumrular, “Kösem Sultan” ve “Haremde Taht Kuranlar – Nurbanu ve Safiye Sultan” gibi eserleriyle tanınır. Ayrıca “Sultanın Mutfağı” adlı eseriyle Osmanlı saray mutfağına derinlemesine bir bakış getirdi.

Ulusal Kanal’da “Zaman Treni” adlı programı sunan Kumrular, Bahçeşehir Üniversitesi’nde akademisyen olarak görev yapmıştır. Son olarak, ‘Heidi’nin dünyasına yolculuk’ temalı bir İsviçre kültür turuna katılmıştı.

Özlem Kumrular neden vefat etti 

Doğan Kitap’tan yapılan açıklamada, “Geçirdiği talihsiz kaza sonrası bir süredir yaşam mücadelesi veren yazarımız Prof. Dr. Özlem Kumrular’ı kaybetmiş olmanın derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Sevenlerine ve yakınlarına sabırlar dileriz” denildi.

Özlem Kumrular’ın cenazesi ne zaman

Özlem Kumrular’ın vefatının ardından şimdi sevenleri onu son yolculuğuna uğurlamak için hazırlanıyor. Özlem Kumrular’ın cenazesi ne zaman toprağa verilecek? Özlem Kumrular son yolculuğuna nereden uğurlanacak? Bu soruların cevabı henüz belli değil. Açıklama geldiğinde sizlerle paylaşacağız. 

ETİKETLER:
Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Dil Tarih Coğrafya mezunudur. Türk hikayeciliği konusunda mikro tarih çalışmaları bulunmaktadır. Kültür sanat etkinlikleri, yazar buluşmaları, söyleşiler düzenlemektedir.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.