Top sahalarından cepheye koşup savaşanların belgeseli

12.11.2019
A+
A-

Birinci Dünya Savaşı sırasında futbol kulüplerinde top peşinde koşan aynı zamanda da vatan savunmasına katılan futbolcuların gizli kalmış öyküleri sinemaya geliyor.

Top sahalarından cepheye koşup savaşanların belgeseli beyaz perdeye geliyor. Birinci Dünya Savaşı sırasında futbol kulüplerinde top koşturan aynı zamanda da vatan savunmasına katılan futbolcuların hayatı belgesel oluyor. 

Cephede vatan savunması yapıp hem de futbol kulüplerinde top peşinde koşan kahraman futbolcuların daha önce gün yüzüne çıkmamış hikâyesi seyirciyle buluşacak. 

Garguş Medya Yapım ajansı tarafından hayata geçirilecek olan “İdmancılar” adlı belgesel film, şehit ve gazi futbolcuların hikâyelerini beyaz perdeye taşıyacak.

Belgeselde 7 farklı karakter 7 farklı şekilde anlatılıyor. İdman belgeselinde Galatasaray futbol kulübünün ilk futbolcularından Kurt Celal, Bereket ve Beşiktaş kulübünün kurucularından Mehmet Ali Fetgeri Bey yer alıyor. Son servetiyle Fenerbahçe kulübünü yok olmaktan kurtaran Mehmet Nasuhi Esad Bey, Hasan Basri bey, Saim Turgut bey, Sabri Mahir bey, Hasnun Galip bey gibi vatansever futbolcuların hikâyesi İdman belgeselinde yer alıyor. 

ETİKETLER:
Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Cağaloğlu’nda yayınevlerinin arasında büyüdü. Eski kitap, imzalı kitap koleksiyoneri. Osmanlıca eserler üzerinde araştırmalar yapıyor. Türk tarihi alanında okumalar yaparak ve paylaşımlarda bulunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.