Prekazi Vurdu Gol Oldu kitabı raflarda

Galatasaray ve Türk futbolunun bir dönem efsane oyuncularından olan Cevad Prekazi, bu kez bir kitapla sevenlerinin karşısında. Prekazi Vurdu Gol Oldu adlı kitap raflarda yerini aldı.

Prekazi Vurdu Gol Oldu kitabı raflarda yerini aldı. Bir dönemin Galatasaray’da oynayan efsane futbolcusu Cevad Prekazi’nin hayatını, futbola, kültür sanata, edebiyata ve hayata bakışını nehir söyleşi türünde ele alan kitap Mylos Kitap tarafından yayınlandı.

Prekazı Vurdu Gol Oldu, kitabın adı… Çok ünlü bir slogan gibi dillere yerleşmişti. Spor spikerleri sık sık aynı cümleyi tekrarlıyordu. Çünkü gerçekten Cevad Prekazi uzak ya da yakın farketmiyor kaleyi gördüğü yerden öyle bir vuruyordu ki…

Yayınevi kitabın adını işte bu slogandan üretti. Daha doğrusu bu ‘haykırışı’ kitaba isim yaptı. Prekazi Vurdu Gol Oldu kitabının tanıtım toplantısı yapıldı.

Cevad Prekazi kitabını imzalamak için 10 Mart 2019 Pazar günü okurlarla buluşacak. Saat 16.00 – 18.00 arasındaki imza günü Akasya AVM’deki Kırmızı Kedi Zuhal Akasya’da gerçekleştirilecek.

Galatasaray’ın ve Türk futbolunun efsane ismi Cevad Prekazi hayranları için ilgi çekici bir kitap hazırlandı. Mylos Kitap etiketiyle yayımlanan nehir söyleşi türündeki “Prekazi Vurdu Gol Oldu” kitabı okurlarla buluşuyor.

Cevad Prekazi ve Onur Bayrakçeken imzasıyla çıkan kitapta ünlü futbolcunun doğduğu günden bugüne yaşadıkları konu ediliyor. Cevad Prekazi’nin futbol hayatı ile birlikte özel hayatına dair detaylar da kitapta yer alıyor.

Tanıtım toplantısında konuşan Cevad Prekazi bu kitabın geleceğe bir miras olduğunu belirtti. Bunu da şu sözlerle açıkladı: “Daha önce bana böyle bir fikirle, bu şekilde yaklaşan olmamıştı. Onur’a ve Mylos Kitap ekibine teşekkür ediyorum, kitabı okuyanlar bütün yönlerimle beni okuyacaklar. Türkiye ve Türk insanı bana hep çok saygı ve sevgi gösterdi. Benim de onlara sevgim sonsuz.”

Cevad Prekazi için düzenlenen imza günleri tarihleri ve yerleri şöyle:

9 Mart 2019 Beşiktaş’ta Kırmızı Kedi Kitabevi

10 Mart 2019 Akasya AVM Kırmızı Kedi Zuhal

11 Mart 2019 Galatasaray maçı öncesi Vadi İstanbul D&R

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.