Kapı filmi ile Kadir İnanır sinemaya veda mı ediyor

İsmail Kılıç
Dijital dünyanın krallarından. Underground edebiyat ve çizgi dünyasına bayılıyor. Müzik tutkusunu profesyonel arşiv sistemine kadar geliştirerek taşıdı. Zaman zaman da olsa bizim için yazıyor.

Kadir İnanır sinemaya veda mı ediyor? Kapı filmi Kadir İnanır’ın son filmi mi olacak? Kadir İnanır Kapı filmi ile sinemadaki jübilesini mi yapacak? Kapı filminden daha çok konuşulan şu anda bu sorular…

Kapı filmi ile Kadir İnanır sinemaya veda mı ediyor? Türk sinemasının ünlü ismi Kadir İnanır, 7 yıl sonra sinema filmi ile seyirciyle buluşuyor. Kapı filmi ile beyaz perdeye dönen Kadir İnanır sinemaya veda mı edecek?

İddialar bu yönde. Daha filmin yapım aşamasındayken Kadir İnanır’ın Kapı filmi ile sinemada jübilesini yapacağına dair haberler yayınlandı.

Kadir İnanır Kapı filmi ile sinemaya veda mı ediyor?

Kadir İnanır’ın sinemadaki son filmi

Kadir İnanır 69 yaşında. Doğum günü 15 Nisan. Kapı filminin vizyon tarihi ise 12 Nisan 2019 olarak açıklandı. Yani Kadir İnanır’ın 70’inci yaş günü jübilesini yaptığı Kapı filminin vizyona girmesi ile birlikte kutlanacak.

Türk sinemasında unutulmaz filmlerde roller alan Kadir İnanır, Kapı filmi ile beyaz perdeye veda edecek. Sinemamızın jönlerinden olan usta oyuncu, Kapı filminde başrolü Vahide Perçin ile paylaşıyor.

Yapımcıları filmde Necla Nazır için başrolü düşünmüşlerdi. İlk teklif Necla Nazır’a götürüldü. Sinemanın efsane kadın oyuncularından olan Necla Nazır filmde yok. Senaryoyu mu beğenmedi, Kadir İnanır ile oynamak mı istemedi ya da anlaşamadığı konular mı oldu, bilinmez… Ancak şu anda Necla Nazır’ın yerinde oynayan Vahide Perçin oldu.

Kapı filminde Kadir İnanır başrolde…

Türkan Şoray neden yok

Dizi filmlerin ve beyaz perdenin karakter oyuncularından olan Vahide Perçin, Kadir İnanır’ın sinemaya veda filminde birlikte rol alıyor. Sinema seyircisi daha şimdiden filmle ilgili şu eleştiriyi yapıyor: “Eğer bu film Kadir İnanır’ın için son ise, neden Türkan Şoray düşünülmedi?”

Türk sinemasında birbirine yakıştırılan oyuncular listesinin en üst sırasında Kadir İnanır Türkan Şoray ikilisi bulunuyor. Sinema tarihimiz açısından da bakıldığında bu eleştirel bakışı destekleyenler hayli fazla. Kadir İnanır son filminde Türkan Şoray ile oynamalıydı.

Kadir İnanır en son 7 yıl önce sinema filminde rol almıştı. Elveda Katya adlı sinema filmi Kadir İnanır’ın son filmiydi 

Kapı filmi için ‘Eğer Kadir İnanır’ın son filmiyse Türkan Şoray neden yok’ eleştirisi yapılıyor.

Kapı filminin konusu

Kapı filminin yönetmeni Nihat Durak ve eşi Filiz Durak. Filmin senaryosu da Filiz Üstün Durak tarafından yazıldı. Film 12 Nisan 2019 tarihinde vizyonda olacak. Sıradışı bir aidiyet hikayesi olarak sinemada yer alacak olan Kapı filmi Mardinli bir ailenin acıklı serüvenini anlatıyor.

Kapı filmi çekimleri Mardin, Konya, Kayseri, İstanbul ve Berlin’de gerçekleştirildi. 

25 yıl önce Berlin’e taşınan bir aile.

Aile beklenmedikleri büyük bir haberle birlikte Mardin’in yolunu tutar. Bu yolculuk sonunda yıllardır tüm aileyi kemiren soruların cevapları ortaya çıkmaya başlar. 25 yıl önce bu aileyi yakan acının yolculuğu sinema seyircisine duygu dolu anlar yaşatacak. 

Kapı filminde Kadir İnanır’a Vahide Perçin başrolde eşlik ediyor.

Kapı filminin oyuncuları

Kapı filminin başrolünde Kadir İnanır ‘Yakup’ karakteri ile oynuyor. Filmin yapım aşamasındayken yeni yüzlerden uzak durulmuştu. Kadir İnanır’a partner olarak Necla Nazır düşünülmüştü. Ancak olumlu cevap alınamayınca sonunda Vahide Perçin filmde başrol kadın oyuncusu oldu. Usta oyuncu Vahide Perçin ‘Şemsa’ karakterini canlandırıyor. 

Kadir İnanır Kapı filminde ‘Yakup’ rolüyle beyaz perdeye geliyor.

Kapı filminde Erdal Beşikçioğlu ‘Efrem’ rolünü oynuyor. Timur Acar ‘Remzi’ rolünde, Aybüke Pusat ‘Nardin’ rolünde beyaz perdede seyirciyle buluşacak. Menderes Samancılar ve Şerif Erol filmde konuk oyuncu olarak rol alıyor. 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.