Şahika Ercümen Deniz Kızı ve Delfi romanı ile raflarda

Serbest dalış rekorları kıran Şahika Ercümen ‘Deniz Kızı ve Delfi’ adlı çocuk romanı ile derin maviliklere maceralı bir yolculuğa çıkarıyor.

Serbest dalış rekorları kıran Şahika Ercümen ‘Deniz Kızı ve Delfi’ adlı çocuk romanı ile derin maviliklere maceralı bir yolculuğa çıkarıyor. Romanda Deniz Kızı Şahika ile Delfi adındaki minik yunusun heyacan dolu maceraları yer alıyor. Kitap Doğan Egmont etiketiyle raflarda yerini aldı. 

Şahika Ercümen, sadece profesyonel bir dalgıç, bir sporcu değil. Çanakkale’de doğup büyüyen Şahika Ercümen, deniz aşığı bir kadın. UNDP Türkiye Sudaki Yaşam Savunucusu olarak çocuklara denizleri sevdirmen ve korumak için çalışmalar da yapıyor. Kitap da aslında bu amaca hizmet için iyi bir örnek. 

Deniz Kızı ve Delfi romanın konusu

Şahika Ercümen, Deniz Kızı ve Delfi romanıyla 8 yaş üstü çocuklara mavi dünyayı tanıyıp sevmeye ve korumaya davet ediyor. Deniz kızı Şahika su altı dünyasının muhteşem güzellikleri arasında ailesi ve arkadaşlarıyla birlikte yaşamaktadır. Yeni arkadaşlar edinmek ve maceralara atılmak onun en sevdiği şeylerdir. 

Bir gün yunuslarla tanışmak üzere okyanusun kıyıya daha yakın yerlerine doğru yüzer. Orada Delfi adındaki yunus ve onun anne babasıyla karşılaşacaktır.

Şahika, Delfi ve ailesiyle oyunlar oynar. Ancak birden bir tekne gelir, avcılar Delfi’nin anne babasını yakalar. Delfi ve Şahika onları kurtarmak için harekete geçer. Tekneyi takip ederler. O tekne bir yunus parkına gider. Yani yakaladıkları yunusları yunus parkına hapsederler.

Ailesi ve arkadaşlarının da yardımıyla bir plan yapan deniz kızı Şahika ve Delfi yunusları kurtarabilecek midir?

Şahika Ercümen hakkında

Serbest dalış milli takım sporcusu, serbest dalış eğitmeni, beslenme ve diyet uzmanı ve su altı belgeseli yapımcısı Şahika Ercümen, çocukluğunda yaşadığı astım rahatsızlığından sonra spor yapmaya başladı ve su sporlarının birçok dalında dünya çapında başarılar elde etti.

1998’den beri katıldığı yüzme ve su altı sporları yarışmalarında, 100’ün üzerinde ulusal ve uluslararası madalyalar, özel ödüller, kupalar kazandı; çeşitli Türkiye rekorları ve 10 tane de resmi dünya rekoru kırdı.

Salda Gölü, Gilindire Mağarası ve Antartika kıtası gibi önemli yerlerde dalışlar yaptı ve su altı belgeselleri çekti.

Sporda başarı ödüllerinin yanı sıra En Çevreci Sporcu, Sporda Fair Play gibi özel ödüllerin de sahibi olan Ercümen, mavi dünyayı korumayı en az rekorları kadar önemsemekte ve çalışmalarına devam etmektedir. 

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.