Scorpions Ukrayna’ya destek için şarkısının sözlerini değiştirdi

13.04.2022
A+
A-

Dünyaca ünlü rock grubu Scorpions, Ukrayna’ya destek için şarkı sözlerinde değişiklik yaptı.

Scorpions Ukrayna’ya destek için şarkısının sözlerini değiştirdi

Scorpions Ukrayna’ya destek için şarkısının sözlerini değiştirdi. Ünlü rock grubu Scorpions, Ukrayna’ya destek için hit şarkısı “Winds of Change”in sözlerinde değişiklik yaptı. 

Alman rock grubu Scorpions, “Winds of Change” adlı şarkısının sözlerini Ukrayna ile dayanışma çerçevesinde değiştirdi.

Grup, Las Vegas konserleri sırasında, parçanın girişinde yer alan Rusya ile ilgili sözlerde değişikliğe gitti.

“Follow the Moskva / Down to Gorky Park” (Moskova’ya gidin/ Gorki Parkı’nın aşağısına) yerine, “Now listen to my heart / It says Ukraine” (Şimdi kalbimi dinle/ Ukrayna diyor) ifadesi kullanıldı.

Grubun vokalisti Klaus Meine yaptığı açıklamada, Ukrayna’da savaşın devam ettiği bir dönemde, Rusya’yı romantik göstermenin doğru olmayacağını düşündüklerinden, böyle bir değişiklik yapma ihtiyacı hissettiklerini söyledi.

Konserlerde grubun gitaristi Matthias Jabs da Ukrayna bayraklarının renginde gitar kullanıyor.

Soğuk Savaş’ın sona ermesinin simgelerinden olan Berlin Duvarı’nın yıkılmasından esinlenerek, barış dolu bir gelecek hayaliyle yazılan “Winds of Change”, grubun bugüne kadarki en büyük hit parçalarından biri oldu.

Scorpions, 1989’da Rusya’nın başkenti Moskova’daki Lenin Stadyumu’nda parçayı 100 bin kişiye söylemişti. Grup son albümleri “Rock Believer”ı Şubat’ta çıkardı.

ETİKETLER: ,
Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.