Pink Floyd Ukrayna için yeni bir şarkı yaptı

13.04.2022
A+
A-

Pink Floyd, 28 yıl sonra ilk kez stüdyoya girerek Rusya’nın Ukrayna’yı işgalini konu alan “Hey Hey Rise Up” adlı şarkısını kaydetti.

Pink Floyd Ukrayna için yeni bir şarkı yaptı. Pink Floyd, Ukrayna’ya desteğini göstermeye devam ediyor. Pink Floyd’un Ukrayna’ya destek için kaydettiği yeni parçası ‘’Hey, Hey, Rise Up!’’ video klibi ile birlikte yayına girdi. 

Pink Floyd, 28 yıl sonra ilk kez stüdyoya girerek Rusya’nın Ukrayna’yı işgalini konu alan “Hey Hey Rise Up” adlı şarkısını kaydetti.

“Hey, Hey, Rise Up!” şarkısının tüm gelirleri Ukrainian Humanitarian Relief isimli kuruluşa aktarılacak.

Grup üyeleri, eski bir Ukrayna marşının yeni versiyonu olan şarkıda Ukraynalı müzisyen Andriy Khlyvyuk’a eşlik ediyor. Şarkının hikayesi ise, Ukraynalı müzik grubu Boombox üyelerinden Andriy Khlyvnyuk’un işgalin üçüncü gününde paylaştığı bir videoya dayanıyor.

Paylaşılan videoda Khlyvnyuk, Kiev sokaklarında işgali protesto etmek için 1914 yılında Stepan Charnetskii’nin bestelediği The Red Viburnum in the Meadow orijinal adıyla ‘Oi u luzi chervona kalyna’ isimli marşı söylüyor.

Pink Floyd üyeleri stüdyoya girip Khlyvnyuk’un videodaki vokalini de kullanarak Hey, Hey, Rise Up!’ı kaydediyor.

Video klipte, Pink Floyd üyeleriyle beraber Andriy Khlyvnyuk’un bahsi geçen protesto videosundaki görüntüleri ve Ukrayna işgalinden görüntüler yer alıyor.

Videonun yönetmenliğini Spike Island ve Ashes filmleriyle tanınan Mat Whitecross üstlendi. Parçanın kapak çalışması ise Kübalı sanatçı Yosan Leon imzası taşıyor.

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.