Şebnem Tacigut Uyanış Zamanı ile uyanmaya davet ediyor

Uyuyan bir ‘kurbandır’ aslında. O, hayatın kendine ne ifade ettiğini ‘kurban’ rolünden dolayı bilemez. Bu rol, uyuyanda kişilere, olaylara, durumlara nasıl baktığını anlamasını da engeller. Şebnem Tacigut, uyuyanları uyandırmak için yazdı.

Şebnem Tacigut Uyanış Zamanı ile uyanmaya davet ediyor

Şebnem Tacigut Uyanış Zamanı ile uyanmaya davet ediyor. Kişisel gelişim alanında profesyonel eğitimler ve danışmanlık hizmetleri sunan Şebnem Tacigut, “Kendi hayatının kahramanı ol” diyerek, bireyleri ‘kurban’ rolünden çıkarmak yollar gösteriyor. 

Uyuyan kişi, hayatın kendine ne ifade ettiğini ‘kurban’ rolünden dolayı bilemez. Bu rol, uyuyanda kişilere, olaylara, durumlara nasıl baktığını anlamasını da engeller.

Kişisel Gelişim Uzmanı Şebnem Tacigut’un ilk kitabı “Uyanış Zamanı” ile okurlarla buluşuyor. Kendine ve hayata ‘evet’ demeye gönüllü olan herkesi uyanmaya davet eden Tacigut “Kitabın her satırını farkındalık bilinciyle sizi uyandırmak için yazdım. Bu kitabı okuduktan sonra sen, hayatın neresinde olduğunu fark ederek bilme haline geçeceksin ve artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” diyor.

Şebnem Tacigut, kitabı yazarken kendi yaşadıklarından yola çıktı. Farkındalık ve uyanma enerjisi yükleyerek yazdığı “Uyanış Zamanı”, kişinin gerçek özüyle bir olması ve kendini bulması için adeta bir kılavuz kitap niteliğinde.

Yaşam yolcusu sen gerçekten kimsin

Kitabı daha ilk kez eline aldığında kapağında yer alan “Sen bilinçaltında gerçekten kimsin” sorusu okuyucuya sarsıcı bir başlangıç sunuyor. İlerleyen satırlarda okur sık sık uyarı ve önerilerle karşılaşıyor.

Yazar, okuyuculara “yaşam yolcusu” olarak sesleniyor. Okura, kitap bittikten sonra bir daha asla ‘uyuyan olamayacağını’ vadediyor. Aynı zamanda kişilere kendi hayatlarının kahramanı olabilmesinin yollarını gösteriyor, kılavuzluk ediyor.

Uyuyan herkesi suçlar, uyanan kendi hayatını sorgular

Şebnem Tacigut, ezbere yaşayan kurban rolündeki kişinin diğer insanları suçladığını, yeteneklerini kullanamadığını, kendi düşünceleri ve görüşleri olmadığını, sadece insanlardan ve yakın çevresinden aldığı kalıplarla yaşadığını belirtiyor.

Bu insanların da ‘karanlıkta’ olduklarını vurguluyor. Uyanış Zamanı kitabının bu karanlıktan çıkabilmek için rehberlik yapacağını belirtiyor.

Uyuyandan uyanana dönüşüm

Kitapta, kişilerin uyuyandan uyanana dönüş yolculuğu bölümler halinde anlatılıyor. Her bölümün girişine eklenen özgün bir sözle bu yolculuk özetleniyor.

Şebnem Tacigut, kitapta danışanlarıyla yaptığı terapilerden verdiği örneklerle de “neden uyanmamız gerektiğini” gözler önüne seriyor.

‘Farkında olmak, şifalanmanın başlangıcıdır’, diyor Şebnem Tacigut. Okuyucularına şöyle sesleniyor: “Kurtarıcı içinizde duruyor ve sizi sizden kurtaracak olan sadece sizsiniz. Uyanış Zamanı, ruhsal yolculuğunda en iyi arkadaşın olacak, hayatında kendine ne yaptığını gösterecek ve elinden tutacak. Eyleme geçtiğinde mucizenin ta kendisini sana yaşatacağına söz veriyorum”

Uyanış Zamanı, Flora Kitap’tan Kasım 2018’de çıktı. Kişisel gelişimlerine özenli okurların kısa sürede bitireceği, okurken kendini ve hayatını sorgulayacağı içten bir kitap.

Son cümle: “Uyanmamak sadece kaderimizi ertelemek için oynadığımız bir oyun. Önünde sonunda bir gün mutlaka uyanacaksak ertelemeye gerek var mı?”

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.