Şener Şen’e Aydın Doğan Ödülü

2019 Aydın Doğan Ödülü, usta oyuncu Şener Şen’e törenle verildi. Şener Şen ödülünü Aydın Doğan’ın elinden aldı.

Şener Şen’e Aydın Doğan Ödülü

Şener Şen’e Aydın Doğan Ödülü verildi. Usta oyuncu Şener Şen’e 2019 Aydın Doğan Ödülü takdim edildi. Kültür, sanat, edebiyat ve bilim alanlarında, başarıya ulaşmış kişilere Aydın Doğan Vakfı tarafından verilen 2019 Aydın Doğan Ödülü, Şener Şen’e değer bulundu. 

Ödül töreni Hilton Istanbul Bosphorus’ta düzenlendi. Şener Şen’e ödülü, Aydın Doğan Vakfı Kurucusu ve Onursal Başkanı Aydın Doğan tarafından verildi.

Ödülünü alan Şener Şen, teşekkür etti. Törene, aralarında Emel Sayın, Arif Sağ, Berna Yılmaz ve Doğan Hızlan’ın da yer aldığı sanat, iş, siyaset ve medya dünyasından çok sayıda önemli isim katıldı.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Aydın Doğan Ödülü’nü alan büyük usta #ŞenerŞen’e, ödülünü Aydın Doğan takdim ediyor??? #aydındoğanödülü

HELLO! Türkiye (@hellodergisi)’in paylaştığı bir gönderi ()

 

 

Hayat oyunculukla daha renkli ve güzel

Şener Şen, oyunculuğun tuhaf bir meslek olduğunu dile getirerek, şunları kaydetti: “Diğer insanlar tek bir karakterle tüm hayatını sürdürürken oyuncuda bir farklılık var. İstediğinizi yapabiliyorsunuz. Zengin, fakir, serseri, iyi ya da kötü olabiliyorsunuz. Hayatı daha anlamlı ve renkli hale getirmenin çaresini oyunculukta buldum. Mesela son filmimde zengin bir iş adamını oynuyorum. Halen devam eden tiyatro oyunu Zengin Mutfağı’nda da zengin bir adama hizmet eden bir aşçıyı oynuyorum. Vallahi keyifli bir şey. Üstelik yaptıklarınıza karşılık bir de ödül veriyorlar. Ben daha ne isterim?”

Ödül, 1997’den itibaren Adalet Ağaoğlu, Prof. Dr. Doğan Kuban, Prof. Dr. Emre Kongar, Ara Güler, Melih Cevdet Anday, Prof. Dr. İlber Ortaylı, Ord. Prof. Dr. Sedat Alp, Prof. Dr. Altan Çilingiroğlu, Adnan Varınca, Özlem Süer, Ümit Ünal, Seyhun Topuz, Genco Erkal, Nuri Bilge Ceylan, Mehmet Özbek, Selim İleri, Prof. Dr. Nevzad Atlığ, Yücel Paşmakçı, Ozan Sağdıç ve Orhan Pamuk, Neş’e Erdok ve Arif Sağ’a takdim edildi.

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Cağaloğlu’nda yayınevlerinin arasında büyüdü. Eski kitap, imzalı kitap koleksiyoneri. Osmanlıca eserler üzerinde araştırmalar yapıyor. Türk tarihi alanında okumalar yaparak ve paylaşımlarda bulunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.