Seni Sevmeyen Ölsün şarkısıyla ünlü Tüdanya için yardım kampanyası

Arabesk şarkılarıyla ünlenen ve özellikle Seni Sevmeyen Ölsün adlı şarkısıyla hafızalara kazınan Tüdanya, gırtlak kanseriyle mücadele ediyor. Haluk Levent, Tüdanya’nın yardıma muhtaç bir durumda olduğunu duyurdu. Yardım kampanyası başladığını açıkladı.

Seni Sevmeyen Ölsün şarkısıyla ünlü Tüdanya için yardım kampanyası

Seni Sevmeyen Ölsün şarkısıyla ünlü Tüdanya için yardım kampanyası başlatıldı. Kampanyayı son olarak Migros krizini çözerek çalışanların haklarının verilmesini sağlayan şarkıcı Haluk Levent başlattı. 

Haluk Levent, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Tüdanya’nın yardıma muhtaç bir durumda olduğunu belirterek “Evi oturulmaz halde ve borç içinde” dedi.

Seni Sevmeyen Ölsün adlı şarkı Tüdanya’nın sesinden Türkiye’ye yayılmıştı. Arabesk türde şarkılar söyleyen Tüdanya Seni Sevmeyen Ölsün ile ününe ün katmıştı. Şimdi Tüdanya gırtlak kanseri ile mücadele ediyor. 

AHBAP Derneği’ni kurarak ihtiyaç sahiplerine yardım eden Haluk Levent, bu kez Tüdanya’yı gündeme taşıdı. Haluk Levent sosyal medyadan Tüdanya’nın yardıma ihtiyacı olduğunu belirterek, yardım kampanyası için valilikten izin alındığını duyurdu. 

Haluk Levent, Seni Sevmeyen Ölsün şarkısıyla hafızalara kazınan ve kanserle mücadele eden Tüdanya için yardım çağrısında bulundu. Tüdanya’nın sesini kaybettiğini söyleyen Levent, “Evi oturulmaz halde ve borç içinde” dedi.

Gırtlak kanseriyle savaşan Tüdanya’nın çok kötü durumda olduğunu söyleyen Levent, Twitter hesabından bir paylaşım yaparak yardım istedi.

Valilikten izin alarak bir yardım kampanyası düzenleyen Haluk Levent, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Tüdanya! Eski ses sanatçımız. En güzel zamanlarında gırtlak kanseri oldu.

Sesini kaybetti, konuşamıyor. Evi oturulmaz halde ve borç içinde. Sağlığı için bir eve ihtiyacı var. Valilik onay verdi” ifadelerini kullandı.

2020 yılında kalp krizi geçiren 61 yaşındaki Tüdanya, uzun bir süredir gırtlak kanseriyle mücadele ediyor. Sesini kaybeden sanatçı, zor günler geçiriyor.

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.