Serenad Bağcan’dan solo albüm Serenad

13.02.2019
A+
A-

Serenad Bağcan ilk solo albümü ile müzikseverlerle buluştu. Albümün adı “Serenad”. Fazıl Say ile yaptığı çalışmalarla ünlenen Serenad Bağcan, albümünü “babama ve genlerime vefa” olarak tanımlıyor.

Serenad Bağcan’dan solo albüm Serenad

Serenad Bağcan’dan solo albüm Serenad, raflarda yerini aldı. Serenad Bağcan’ın ilk solo albümü Serenad dinleyicilerle buluştu. 

Fazıl Say ile yaptığı çalışmalarla tanınan Serenad Bağcan, ilk solo albümü ile müzik severlerin karşısına çıktı. Sesi ve yorumu ile büyük beğeni toplayan sanatçı müzisyen ailenin bir ferdi. Bağcan ailesinin köklü müzik geçmişinden beslenen Serenad Bağcan, albümünü “Babama ve genlerime vefa albümü” olarak tanımlıyor 

“Serenad” adıyla çıkan albümün yapımcısı Majör Müzik.

Serenad albümündeki besteler Fazıl Say, Serter Bağcan ve Savaş Bağcan imzası taşıyor. 

Müzikseverlerin, Serenad Bağcan’ı Fazıl Say ile tanıdı. Fazıl Say’ın piyanosuna sesiyle eşlik eden sanatçı “İlk Şarkılar”, “Yeni Şarkılar”, Sait Faik Sahne Eseri”, “Nazım Hikmet Oratoryosu”, ” “Hermiyas – Yunus Sırtındaki Çocuk” eserlerini okudu.

Serenad Bağcan’ın ilk solo albümü Serenad adını taşıyor. Serenad alümünde yedi eser yer alıyor. Sanatçı, kendi hayatından esintileri albümüne aldığını belirtiyor. 

 

Albümün tanıtım bültenin de şöyle deniliyor: “Acı-tatlı, birebir yaşadığı ya da şahit olduğu zamanlara ait şarkılara yer veren Bağcan; şarkılarının hayatlara ve yüreklere dokunmasını diliyor. Sanatçı, albümü dinleyenlerin, aynı ya da benzer şeyleri hissettiklerini, hatta yaşadıklarını anımsayıp kendilerine dair çok fazla şey bulacaklarına inanıyor.”

Fazıl Say’ın iki bestesi albümde yer alıyor. “Hasreti Uykularda”  ve “Burgazada’yım Ben” adlı Fazıl Say eserleri Serenad Bağcan’ın sesinden dinleyenlere ulaşıyor. 

Albümün çıkış şarkısı “Pamuk İpliği” adını taşıyor. Pamuk İpliği adlı eser, Serenad Bağcan’ın amcası Serter Bağcan’ın imzasını taşıyor.

“Bülbül”, “Annem” ve “Al Yüreğim Sende Kalsın” adlı eserler ise sanatçının babası Savaş Bağcan’a ait. 

Serenad Bağcan’ın sesinden ayrı bir güzelliğe bürünen “Mağusa Türküsü” gelen yoğun istek üzerine albüme alındı. 

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.