Sibel filmine üç ödül

18. Akdeniz Film Festivali’nde “Büyük Jüri Ödülü” ile birlikte toplam üç ödül Sibel filmine verildi. Film bu yıl Altın Koza’nın da sahibi olmuştu.

Sibel filmine üç ödül

Akdeniz Film Festivali’nde Sibel filmine üç ödül... 18. Akdeniz Film Festivali’nde “Büyük Jüri Ödülü” ile birlikte toplam üç ödül Sibel filmine verildi.

Sibel filminin yönetmenleri Çağla Zencirci ve Guillaume Giovanetti. Film Fransız-Alman-Lüksemburg ve Türk yapımı.

Sibel filmi bu yıl Altın Koza Ödülü’nün de sahibi olmuştu. 25. Uluslararası Adana Film Festivali’nde “En İyi Film” ödülü Sibel filmine verilmişti.

Sibel filmi 18. Akdeniz Film Festivali’nde “Büyük Jüri Ödülü”, “Avrupa Sineması Ödülü” ve “Genç Jüri Ödülü” nü aldı.

Festival jürisi, filminin kadın oyuncusu Damla Sönmez’in performansının ödüllerin kazanılmasında büyük rol oynadığı vurguladı. 

Sibel filminin konusu

Köylüler tarafından dışlanan dilsiz bir genç kızın hikayesi Sibel filminde anlatılıyor.

25 yaşındaki Sibel, babası ve kız kardeşi ile birlikte gözlerden uzak bir Karadeniz köyünde yaşamaktadır. Dilsiz bir kız olan Sibel, atalarından kalma bir gelenek olan ıslık çalma ile iletişim kurmaktadır. Genç kız köylüler tarafından dışlanır.

Bir gün ormanda gezintiye çıkar. İşte bu gezintide Sibel, ormanda saklanan bir yabancı ile karşılaşır. Bu karşılaşma ile hayatı bambaşka bir hal alır. 

Damla Sönmez’in başrolündeki filmin kadrosunda Erkan Kolçak Köstendil, Emin Gürsoy, Elit İşcan, Meral Çetinkaya gibi isimler rol alıyor. 

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.