Sıla Mabel Matiz için ne dedi

Mabel Matiz’in iki erkeğin yakınlaştığı şarkı klibi Karakol ile ilgili tartışmalar büyürken, Sıla Gençoğlu fikrini açıkladı.

Sıla Mabel Matiz için ne dedi? Mabel Matiz’in yeni şarkısı “Karakol” için çektiği klip sosyal medyada tartışmalara neden olmuştu. Klipteki ‘LBGT’ vurgusu pek çok insanın tepkisini çekti ve #HaddiniBilMabelMatiz hashtag’i Twitter’da TT (trend topic) oldu.

Tartışmalar sürürken medyaya düşen haberlerden biri de Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, LGBT içerikli klibin yayınlanmasını yasaklamasıydı.

Tartışmalar sürerken, Sıla Gençoğlu Mabel Matiz’in yeni klibiyle ilgili sosyal medyadan bir paylaşımda bulundu. Sıla Mabel Matiz için desteğini açıkladı. Gülşen, Hazal Kaya, Berna Laçin ve Demet Sağıroğlu gibi isimler de Mabel Matiz’e destek vermişlerdi. 

Mabel Matiz tartışmalara sessiz kalmadı ve bir açıklamada bulundu. Ünlü şarkıcı, gelen desteklerin ardından yaptığı açıklamada, “Ağlıyorum ama sevinçten… Tek tek yetişemediğim mesajlarınıza, yorumlarınıza, ‘Karakol’u böyle güzel böyle içten sarıp, kucaklamanıza gönülden teşekkür ederim. Daha çok hikayelerimiz var anlatacak…” dedi

“Karakol” şarkısının klibinde iki erkeğin yakınlaşması ekrana geliyor. Sosyal medyada büyük tartışmalara yol açan ve RTÜK’ün de yayın yasağı getirdiği Karakol klibi için Sıla Mabel Matiz’e destek verdi. 

Sıla Gençoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Mabel Matiz haddini bil ‘miş. Hadi ordan! Cansın Mabel’im. Nefis iş olmuş. 💜💜 @mabelmatiz” ifadelerini kullandı. 

 

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.