Hakan Günday’a Uluslararası Hermann Hesse Ödülü

05.07.2022
A+
A-

Almanya’nın prestijli edebiyat ödüllerinden Uluslararası Hermann Hesse Ödülü bu yıl Hakan Günday’a verildi.

Hakan Günday’a Uluslararası Hermann Hesse Ödülü… Alman edebiyatının kült isimlerinden Hermann Hesse adına düzenlenen uluslararası yarışmanın bu yılki ödülü Hakan Günday ve çevirmeni Sabine Adatepe’ye verildi. 

Almanya’nın prestijli edebiyat ödüllerinden Uluslararası Hermann Hesse Ödülü yazarların tek bir eserine verilmiyor. Eserleriyle değerlendirilen yazarlar arasında bu yıl Hakan Günday ödüle değer görüldü.

Hakan Günday ve eserlerinin çevirmeni Sabine Adatepe, Uluslararası Hermann Hesse Ödülü’ne layık görüldüler. Ödül töreni 2 Temmuz’da Hesse’nin doğum yeri olan Calw’de yapıldı.

1946 Nobel Edebiyat Ödülü’nün sahibi olan Hermann Hesse’nin Türkçede aralarında Siddharta ve Bozkırkurdu’nun da bulunduğu çok sayıda eseri yayımlandı.

Hakan Günday Uluslararası Hermann Hesse Ödülü ile ilgili şunları söyledi: “Bazı yazarlar vardır. Onlar sizin hem hayata bakışınızı hem edebiyata bakışınızı öylesine etkiler ki içinize nüfuz eder ve siz onlardan ilham alarak belki de ilk hikayelerinizi yazarsınız. Herman Hesse böyle bir yazar.”

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.