Sıla “Şarkıcı” şarkı sözleri ile hayranlarını mest etti

21.05.2022
A+
A-

Sıla Gençoğlu yeni albümü “Şarkıcı” ile hayranlarıyla buluştu. Onbeş şarkıdan oluşan Şarkıcı albümüne adını veren Şarkıcı şiiri de Sıla’ya ait.

Sıla “Şarkıcı” şarkı sözleri ile hayranlarını mest etti. Sıla Gençoğlu altı yıl aradan sonra hayranlarının karşısına “Şarkıcı” adlı albümüyle çıktı. 15 yeni şarkısı ile albümünü çıkaran Sıla, bir de şiir okuyor. Albüme adını veren “Şarkıcı” bir şiir…

Bilindiği gibi Sıla Gençoğlu, şarkılarının sözlerini çoğunlukla kendisi yazıyor. Yaşadıklarını şarkılarına döküyor. “Şarkıcı” albümündeki şiiri de Sıla’nın kendisini anlatıyor. Hayranlarına şiirle seslenen Sıla, kendisini şarkıcı olarak sıfatlandırıyor. Şiirde diyor ki “Belki de ismimi hatırlarsın / Ben Sıla / Şarkıcı / Yaz çocuğum / Unutmak düş gibi” .

Sıla, “Şarkıcı” için bir de klip çekti. Klipte bir kız çocuğu lunaparktaki atlıkarıncadadır. Sıla ise bir şarkıcı. Sıla’nın çocukluğudur o kız çocuğu.

Sıla Gençoğlu’nun kamuoyuna da yansıyan hayatına baktığımızda içindeki çocuğu kaybetmeyen ‘deli dolu’ bir şarkıcı… Sıla bu albümünde ve klibinde hayranlarına o çocuğu gösteriyor.

“Şarkıcı” şarkısının sözleri hayranları tarafından beğenilen Sıla’nın albümü 20 Mayıs’ta dijital kanallarda yayına verildi. 2022 yılına damga vuracak bir albüm Sıla “Şarkıcı”…

Birbirinden güzel 15 şarkı. Güçlü ses, güçlü sözlerle birleşmiş yine.

“Şarkıcı” şarkısının sözlerini merak eden daha doğrusu ezberlemeye çalışanlar için bir kolaylık yapalım dedik. Şarkıcı şarkısının sözlerini aşağıda okuyabilirsiniz.

Sıla “Şarkıcı” şarkı sözü

Kırmızı ipek gibi
Şahidim kalbim
Dolandım bileğime
Çöz beni

Bi’ kız vardı
Saçı kumral bakan
Güneş vursa kızıl
Eski
Bukleli
Daha da çözmedim
Örgü değildi
Eminim

Bağrı avaz avaz
İnsanın teki işte
Hepimiz gibi
Hepimiz gibi sığa mağlup
Ama denizin de dibi

Uykusu karanlık
Karanlık kalabalık
Yüzüstü buz gibi
Bana hem küs hem barışık
Sarıldım kaktüse dost gibi

Belki de ismimi hatırlarsın
Ben Sıla
Şarkıcı
Yaz çocuğum
Unutmak düş gibi

Okuduğum kitaplarda
Yazılan şarkılarda hep söylüyor
Kırılır hayat
Geçmişe bakınca şimdi dersin
Hadi
Hadi
Hadi
Hadi

Şarkıcı şiiri kimin?

Şarkıcı albümüyle büyük beğeni toplayan Sıla, albümüne adını veren bu eser için klibini çekti. Şarkıcı şiirinin ve şarkısının kime ait olduğu da merak ediliyordu. Albümü ile aynı adı taşıyan Şarkıcı şiiri Sıla’ya ait. Şiir için müziği besteleyen ise Gürsel Çelik. Şarkıcı’nın klibi ise Bedran Güzel yönetmenliğinde Kemerburgaz Kent Ormanları’nda çekildi.

 

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.