Şişli’de Ataol Behramoğlu’na Saygı gecesi

Şiirimizin mihenk taşlarından Ataol Behramoğlu için Şişli Belediyesi tarafından özel bir saygı gecesi düzenlenecek. “Doruktakiler” başlıklı buluşmalar serisinin ilkinde Ataol Behramoğlu konuk olarak katılacak. Etkinlikte şiirler, şarkılar ve Ataol Behramoğlu’nun dostları olacak.

Şişli’de Ataol Behramoğlu’na Saygı gecesi

Şişli’de “Ataol Behramoğlu’na Saygı” gecesi düzenlenecek. Şişli Belediyesi’nin “Doruktakiler” etkinlikleri başlıyor. Doruktakiler etkinliğinin ilk ilk konuğu, şiirleri kadar çevirileri, düz yazıları ve antolojileriyle de kültür hayatımızı zenginleştiren Ataol Behramoğlu olacak.

Şişli Belediyesi tarafından düzenlenen “Doruktakiler” başlıklı etkinliği Dünya Gazetesi Kültür Sanat Editörü Faruk Şüyün hazırlıyor.

“Doruktakiler” etkinliklerinin ilk konuğu, Türk şiirine büyük izler bırakan şair Ataol Behramoğlu. Etkinliğe katılım ücretsiz. Ataol Behramoğlu’nun konuk olarak katılacağı “Doruktakiler” etkinliğinin adresi Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Evi. Tarih ve saati ise 24 Şubat Pazartesi akşamı saat 19.30.

Ataol Behramoğlu denildiğinde akıllara hemen “Yaşadıklarımdan Öğrendiğim Bir Şey Var”, “Aşk İki Kişiliktir”, “Ben Ölürsem Akşamüstü Ölürüm”, “Bu Aşk Burada Biter”, “Sevgilimsin” gibi ezbere bilinen şiirler gelir. Ataol Behramoğlu şiirlerinin yanı sıra yaptığı çeviriler, edebiyat-kültür üzerine yazıları, antoloji ve tiyatro çalışmalarıyla da sanat hayatımıza katkıda bulunuyor.

Şiirler, şarkılar, dostlar hep birlikte sahnede olacak

Gecede Ataol Behramoğlu katılımcı dostlarını sahnede bizzat ağırlayacak.  Çok yönlü ustayı seyircilere dostları, çeşitli dönemlerde birlikte çalışmalar yaptığı sanatçılar ve ailesi sahnedeki sohbetlerinde daha yakından tanıtacak, şiirlerinden yaptıkları besteleri seslendirecekler.

Etkinlik Nebil Özgentürk’ün hazırladığı belgeselle başlayacak. Adnan Özyalçıner, Atilla Aşut(video), Ayşe Emel Mesci, Barış Behramoğlu(video), Dilek Türker, Elif Akkaya, Figen Yılmaz, Haluk Şahin, Hasan Öztoprak, Kemal Anadol(video), Nazım Alpman, Hülya Behramoğlu, Orhan Aydın, Sali Turan, Ülker İnce, Zülfü Livaneli (video) konuşmacı olarak katılacak.

Gecenin müzisyen konukları arasındaysa Haluk Çetin ve Vedat Sakman yer alacak. Gece, verilen  kokteyl ile sona erecek. Ataol Behramoğlu ile başlayacak “Doruktakiler” etkinlikleri, yıl boyunca her ay farklı alanlarda yeni isimlerle devam edecek.

 

Tarih: 24 Şubat 2020 Pazartesi
Yer: Şişli Belediyesi Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Evi
Adres: Halide Edip Adıvar, Darülaceze Cd. 9/1-1, 34382 Şişli/İstanbul
Telefon: (0212) 221 73 15
Saat: 19.30

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.