Sanatatak’tan Ücretsiz Seminerler

Online kültür sanat gazetesi sanatatak.com, IWSA’nın desteğiyle sinema, müzik, mimari, edebiyat, çağdaş sanat, tiyatro gibi alanlarda ücretsiz seminerler düzenliyor. 19 Şubat’ta başlayacak etkinliğin ilk konuğu Vivet Kanetti Uluç, “Eseri okurken sanatçının beslendiği alanlar” hakkında bir sunum gerçekleştirecek.

Türkiye ’de son yıllarda hızla gelişen turizm ve gastronomi sektörüne hizmet vermek amacıyla hayata geçirilen International Wine and Spirits Academy (IWSA), 2012 yılında Türkiye’nin haz ve eleştiriyi yan yana getirmek amacıyla kurulan online kültür sanat gazetesi sanatatak.com’la sıradışı bir işbirliğine imza atıyor.

Mey/Diageo Türkiye tarafından, sektörün eğitimli eleman açığını kapatmak amacıyla kurulan IWSA’da gerçekleşecek sanatatak sessions’lar sinema , müzik, mimari, edebiyat, çağdaş sanat, tiyatro gibi sanatatak.com’un yayın yaptığı farklı alanlarda yapılacak.

İLK KONUK VİVET KANETTİ ULUÇ

Akademinin ilk konuğu ünlü romancı ve gazeteci Vivet Kanetti Uluç. Vivet Kanetti Uluç, “Eseri okurken sanatçının beslendiği alanlar’’ başlıklı sunumunda, Ömer Uluç’un sanat üretimini onun sevdiği kartpostallar ve imgeler aracılığıyla aktaracak. 19 Şubat 19.30’da gerçekleşecek etkinliğe katılım ücretsiz.

SARP KESKİNER’LE MÜZİK ÜZERİNE
Sanatataksessions@IWSA konuşmaları müzik alanında sanatatak.com müzik yazarı müzisyen Sarp Keskiner’in yapacağı “Dinlemek, Duymak, Titreşmek” başlıklı müzik workshopuyla sürecek. Çalışma boyunca katılımcılar sıcak müzik soğuk müzik kavramlarını öğrenerek müziğin mekanla ilişkisi üzerine düşünme fırsatı elde edecek.

HAN TÜMERTEKİN’LE MİMARLIK
Sitenin mimarlık yazarlarından Yelta Köm’ün Han Tümertekin’le yapacağı “Hep mimar yanılır hayat doğrudur” başlıklı söyleşi, Tümertekin’in mimari anlayışını şekillendiren akımlara, kişilere ve son dönem üretimine odaklanacak.

AYŞEGÜL SÖNMEZ’LE ÇAĞDAŞ SANAT
Sanatataksessions@IWSA, sitenin kurucusu, genel yayın yönetmeni Ayşegül Sönmez’in “Bütün yollar çağdaş sanata çıkar” başlıklı konuşmasıyla sürecek. Sönmez, son yıllarda çağdaş sanatın kapladığı alanın genişlemesiyle dışladıklarına bakmayı denerken içeriğinin, estetiğinin tektipleşmesi üzerine dikkat çekecek.

Sinema yazarları Burak Kaplan ve Arda Karaböcek “Yeni Türkiye sineması çoktan eskidi’ başlıklı eleştirel seminerinde Yeni Türkiye sinemasındaki klişelere, son dönem gişe başarılı filmlerdeki tipik öğelere değinecekler.
Sanatataksessions@IWSA, sitenin tiyatro söyleşilerinden sorumlu kendisi de tiyatro sanatçısı Özlem Ünaldı ve Cem Baza’nın yapacağı Bergman’ın “Bir Evlilikten Sahneler” isimli okuma tiyatrosuyla son bulacak. Bergman bu metninde ideal olarak tanımlanan ve kabul edilen bir evliliği alarak onu adeta deforme ediyor. Evlilik koşulları altında kadının bağımsız kimliğini sürdürmesinin ne kadar zor olduğunu ifade ediyor öte yandan.
www.iwsa.com.tr
www.sanatatak.com.trsanatatak_seminer_afis

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.