Suçüstü ikinci sayısında kadın dedektifler

Polisiye edebiyata dair iki aylık periyotlarda çıkan dijital dergi Periyot’un yeni sayısı okurlara sunuldu. Derginin ikinci sayısı “Kadın Dedektifler Özel Dosyası” ile okurlarla buluştu.

İlk sayısını ocak ayında çıkaran iki aylık periyota sahip dijital dergi SUÇÜSTÜ, ikinci sayısını okuyucularla buluşturdu. Derginin, www.sucustu.net adresinde okunabilen yeni sayısı 8 Mart’a denk gelen yayın dönemi vesilesiyle “Kadın Dedektifler Özel Dosyası” içeriyor.

Dergi aynı zaman 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının da bu döneme denk gelmesi nedeniyle çocuk polisiyeleri alanında önemli bir isimle röportaj yaptı.

Dergide suç temalı oyunlardan filmlere, deneme yazılarından şiirlere varıncaya dek oldukça geniş çeşitlilikte içerik yer alıyor.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Suçüstü (@sucustu)’in paylaştığı bir gönderi

Derginin yeni sayısının içeriğiyle ilgili detaylar şunlar: 

8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle Kadın Dedektifler Dosyası, Suçüstü dergisinin ikinci sayısının omurgasını oluşturdu. 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızın da aynı döneme denk gelmesi ile çocuk polisiyeleri alanında önemli bir yazarlar bu sayıda ağırlandı. Aras Gençtürk, Mavisel Yener ile keyifli bir sohbet yer aldı. 

2019 yılında “Kristal Kelepçe Yılın Polisiye Romanı” ödülüne layık görülen Yaprak Öz, karakteri Yıldız Alatan’ı anlattı. Aras Gençtürk’ün röportaj yaptığı bir diğer isim ise, ilk romanı OXI ile büyük beğeni toplayan Ahmet Ziya Yıldırım oldu. Yıldırım, aynı zamanda “Heavy Rain” oyununa dair yazdığı yazı ile de bu sayı itibarıyla dergimiz yazarları arasına dahil oldu.

Tefrika kültürünü canlı tutmamızı sağlayan Didem Kazan Sol, Doruk Ateş, Günay Gafur ve Sanem Gonzalez öykülerinin ikinci bölümleriyle devam ederken; N. Bengisu Günaydın çevirisiyle Anna Katharine Green öyküsü “Küçük Çelik Halkalar” da ilk bölümüyle bu sayıda yer aldı.

Sibel Köklü’nün “At Koşar, Baht Kazanır” isimli öyküsü dergide yer alıyor.

Ceyda Kiremitçi Vasiliev “Bomba”, Sibel Köklü ise “At Koşar, Baht Kazanır” isimli öyküleriyle; Deniz Sarıtop ise “Bir Cinayet ve Diğer Halkaları” şiiriyle SUÇÜSTÜ’nde yer alan isimler arasında.

Aysu Şahlı Cuma Polat’ın “Bir Taşra Polisiyesi” serisine dair, Selin Bak ise “İyi Adamın On Günü” için yazdığı kitap incelemeleriyle; Gizem Şimşek Kaya “Lost in Perfection” filmine dair yazdı.

Aras Gençtürk “Her Şeyin Başı Merak” yazısıyla, Doruk Ateş “Kapaktan Kapağa” köşesiyle, Hasan Hayyam Meriç deneme türündeki “Doğa Suçları Müzesi” serisinin ilk yazısıyla, Melih Günaydın ise Michael Connelly’e dair yazdığı “Suçun Karanlığı” yazısıyla dergimizin ikinci sayısında okurlarla buluştu. 

ETİKETLER: ,
Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Dil Tarih Coğrafya mezunudur. Türk hikayeciliği konusunda mikro tarih çalışmaları bulunmaktadır. Kültür sanat etkinlikleri, yazar buluşmaları, söyleşiler düzenlemektedir.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.