Süleyman Turan’ın cenazesi yarın

Süleyman Turan hayatını kaybetti. Cenazesi yarın toprağa verilecek. Süleyman Turan’ın yalnız yaşadığı evinde kalp krizi geçirdiği belirlendi.

Süleyman Turan’ın cenazesi yarın

Süleyman Turan’ın cenazesi yarın toprağa verilecek. Sinemanın usta oyuncularından Süleyman Turan, bu sabah yalnız yaşadığı evinde ölü bulunmuştu. 

Süleyman Turan’ın kalp krizi geçirdiği ve yalnız olduğu için bundan kimsenin haberinin olmadığı anlaşıldı. Türk sinemasının usta karakter oyuncusu Süleyman Turan’ın cenazesi yarın (11 Eylül 2019) toprağa verilecek. Süleyman Turan son yolculuğuna yarın uğurlanacak. 

Süleyman Turan’ın vasiyeti

Kalp krizi nedeniyle vefat eden Süleyman Turan’ın cenazesi Haydarpaşa Numune Hastanesi’ne kaldırıldı. Süleyman Turan, Kadıköy’deki evinde yalnız yaşıyordu. Komşuları kapısının günlük gazetelerin birikmesinden şüphelendiler. Polise haber verilerek, çilingir yardımı ile kapı açıldı. Usta oyuncunun cansız bedeni ile karşılaşıldı. 

Polisin eve girmesinden iki gün önce Süleyman Turan’ın hayatını kaybettiği belirlendi. Süleyman Turan, hayattayken dostlarına Kalamış’ı çok sevdiğini anlatıyordu. Süleyman Turan’ın vasiyeti ölümünden sonra Kalamış’a gömülmesiydi. Dostlarına  “Kalamış’a o kadar aşığım ki, ölünce beni Kalamış’a gömün” dediği konuşuluyor. 

Süleyman Turan cenazesi hakkında komşuları bilgi verdi. Ailesinden komşularına ulaşan bilgiye göre Süleyman Turan’ın cenazesi yarın son yolculuğa uğurlanacak. Şakirin Camii’nde öğlen cenaze namazı kılınacak. Süleyman Turan’ın cenazesi Karacaahmet Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

ETİKETLER:
Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Cağaloğlu’nda yayınevlerinin arasında büyüdü. Eski kitap, imzalı kitap koleksiyoneri. Osmanlıca eserler üzerinde araştırmalar yapıyor. Türk tarihi alanında okumalar yaparak ve paylaşımlarda bulunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.