Suzan Kardeş Küçükçekmece’yi coşturdu

13.02.2020
A+
A-

Rumeli ve Balkan müziklerinin sevilen sesi Suzan Kardeş, Küçükçekmece’de eğlence dolu bir konser verdi. Sahnede hem söyledi hem oynadı, müzikseverler de Suzan Kardeş’e eşlik etti.

Suzan Kardeş Küçükçekmece’yi coşturdu. Küçükçekmece Belediyesi’nin kültür sanat etkinlikleri çerçevesinde Balkan müziğinin güçlü sesi Suzan Kardeş coşkulu bir konser verdi.

Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’ndeki konserde hayranlarıyla buluşan Suzan Kardeş, hareketli Rumeli ve Balkan ezgilerini seslendirdi. Sahnede bir buçuk saat kalan Suzan Kardeş, Küçükçekmecelilerle birlikte eğlendi.

Küçükçekmece’de olmaktan çok mutlu olduğunu ifade eden Suzan Kardeş’e müzikseverler şarkılarında hep bir ağızdan eşlik etti. Hem şarkıları hem de sahne performansı ile gönüllere taht kuran sanatçı, kariyer hayatı ile ilgili anılarını sahneden sevenleri ile paylaştı.

Suzan Kardeş, Türk popunun dev ismi Sezen Aksu sayesinde ünlü olduğunu söyledi. Suzan Kardeş, “Ben Sezen Aksu’nun makyajını yapıyordum. Tam 36 yıl onunla çalıştım. Bir kere olsun kalbimizi kırmadı. Hiç kimsenin hakkında konuşmadı. Bazı insanlar bu dünyaya iyilik yapmak için gelir. Sezen Aksu da onlardan bir tanesi. Onun sayesinde bugün burada sizlerle bu anı paylaşıyorum. Hakkını ödeyemem. Ona çok teşekkür ediyorum” dedi.

Rumeli albümü geliyor

Yeni çıkardığı Maxi Single ile de gençlerin Rumeli müziğini dinlemesini amaçladığını belirten Suzan Kardeş, “Maxi Single Rumelili gençlerin eski şarkıları farklı bir versiyonla dinlemelerini istedim. Bu şarkılar onlara biraz eski kalıyor, ben onları yeniliyorum. Mesela Yüksek Yüksek Tepeler acıklı bir türküdür. Ama biz onu gençlerin dinleyebileceği şekilde değiştirdik ve daha neşeli bir hale getirdik. Haziran ayında da büyükler için tam oynatmalık Rumeli albümü çıkartacağız” dedi.

ETİKETLER:
Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Cağaloğlu’nda yayınevlerinin arasında büyüdü. Eski kitap, imzalı kitap koleksiyoneri. Osmanlıca eserler üzerinde araştırmalar yapıyor. Türk tarihi alanında okumalar yaparak ve paylaşımlarda bulunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.