Sarah Jio Türk okurlar için kitap yazdı

İsmail Kılıç
Dijital dünyanın krallarından. Underground edebiyat ve çizgi dünyasına bayılıyor. Müzik tutkusunu profesyonel arşiv sistemine kadar geliştirerek taşıdı. Zaman zaman da olsa bizim için yazıyor.

Sarah Jio Türk okurlar için kitap yazdı. Çok satan popüler yazarlardan Sarah Jio’nun Türkiye’deki yayınevi Pena Yayınları duyurdu: “Türk okurlarına ithaf ederek hayat hikayesini anlattığı yeni kitabı Acı Tatlı Hayat Hikayem raflarda yerini aldı.”

Bana ilginç geliyor… Ne mi?

Kitapların Amerika ve Türkiye’de çok satacak ama sen sadece Türk okurlara yönelik kendi hayat hikayeni anlatacaksın. Ya yayınevinin paylaştığı basın bülteni eksik ya da ben konuyu ilginç buluyorum.

Sarah Jio aile hayatını sosyal medyadan paylaşıyor. Örnek bir anne ve eş olarak hayranlarına sık sık sosyal medyadan sesleniyor. Güzel bir kadın. Allah ailesiyle, çocuklarıyla huzurlu ve mutlu bir hayat versin.

Doğrusu ya okurlar yazarların hayatlarını merak ederler. Nerede yaşıyor, nasıl bir evde, nasıl bir hayatı var? Eminim ki Sarah Jio hayranı okurlar yazarın yeni kitabı Acı Tatlı Hayat Hikayem’i merakla okuyacaklar. Bu kitapta 41 yaşındaki Amerikalı gazeteci yazar Sarah Jio’nun çocukluğundan itibaren yaşadıkları yer alıyor.

Hayatına, evine, gündelik yaşamına, mutfağına, ilişkilerine ve yazma tutkusuna dair tüm detaylar gerçekleri bu kitabında okuyucularıyla paylaşıyor.

Kitap yayıncılığı Türkiye’de zorlaştı

Kitapla ilgili yayınevinin paylaştığı basın bülteninde deniliyor ki “Okuyucularına büyük aşk hikâyeleri ve mutlu sonlar vermeyi sevdiğini dile getiren Sarah Jio, yeni kitabında kendini yazdığı için bu durumu tuhaf ve biraz da korkutucu görüyor çünkü sahnede kendisi yer alıyor.”

Kitap yayıncılığı özellikle Türkiye’deki ekonomik sıkıntılar nedeniyle daha da zorlaştı. Yayınevlerinin karlı olmaları dahası ayakta kalabilmeleri için okurların ilgisini çekecek kitapları sunmaları gerekiyor. Yoksa basılan kitap satılmazsa bütün emekler de boşa gidiyor. 

Sarah Jio’nun Acı Tatlı Hayat Hikayem adlı kitabı bence Pena Yayınları’nın iyi bir projesi. Türkiye’de okurlar bu kitabı satın alır. Ama Amerika’da Sarah Jio’nun aynı kitabı raflara çıksa ne kadar satar? Amerikalı okur zaten Amerikalı olan bir yazarın (çok satıyor olsa da) hayatına ne kadar ilgi gösterir? 

Instagram’daki takipçi sayısı

Sarah Jio’nun Instagram hesabına bir baktım ve oradan sizlerle bir notu paylaşmak istiyorum. Ünlü yazarın kendi adıyla olan hesabını takip eden 38 bin 400 kişi var. Sarah Jio’nun Türkiye hesabını takip eden ise 10 bin 300. Matematik de ortada. Sarah Jio’nun hayatını merak etse etse Türk okurlar eder. 

Yirmi beşten fazla ülkede kitapları basılan Sarah Jio’nun hayatının detaylarını öğrenme şansı Türk okurlarının olacak. Yaşasın Türk okurlar çok şanslılar. 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.