Trakya Ensemble “Alabalık Beşlisi” Süreyya Operası Kahve Konserleri’nde

10.05.2022
A+
A-

Kadıköy Süreyya Operası’nda devam eden Kahve Konserleri, 15 Mayıs Pazar günü Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuarı akademisyenlerinden oluşan Trakya Ensemble’ı ağırlayacak.

Trakya Ensemble “Alabalık Beşlisi” Süreyya Operası Kahve Konserleri’nde… Kurukahveci Mehmet Efendi desteği ile gerçekleştirilen Kahve Konserleri’nde Trakya Ensemble “Alabalık Beşlisi” ile sahnede olacak. 

Kurukahveci Mehmet Efendi’nin desteği ile Kadıköy Süreyya Operası’nda devam eden Kahve Konserleri, 15 Mayıs Pazar günü Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuarı akademisyenlerinden oluşan Trakya Ensemble’ı ağırlayacak.

Trakya Ensemble, sahnede Alabalık Beşlisi’ni seslendirecek.

2015 yılında Prof. Ahmet Hamdi Zafer tarafından kurulan Trakya Ensemble, Kadıköy Süreyya Operası’nın eşsiz ambiyansında vereceği konser ile seyircisini farklı atmosferlere taşıyacak.

Program, konsere adını veren F. Schubert’in Alabalık Beşlisi olarak anılan Piyanolu Beşli La Majör D.667 “Alabalık” ile başlayacak. Alışılagelmiş yaylı çalgılar dörtlüsü ve bir piyanodan oluşan ¨beşli¨ kavramına aykırı bir şekilde bu eser; piyano, keman, viyola, viyolonsel ve kontrbas için yazılmış. Ardından M. Pekov’dan Yaylı Sazlar İçin Tango ile devam edecek olan konser, G.Bregovic’ten Tango ile son bulacak.

Biletleri 8 Mayıs’ta satışa sunulacak olan konser pazar sabahına güzel bir başlangıç yapmak isteyenlere keyifli bir tercih sunacak.

Konserin ardından Ocak ayından bu yana süregelen konserlere destek veren Kurukahveci Mehmet Efendi’nin “1871 – 2021 Kurukahveci Mehmet Efendi Mahdumları’nın 150 Yılı” kitabını kahve eşliğinde inceleyebilirsiniz. Müzikseverler bu koleksiyon kitabını, Süreyya Operası fuaye alanından edinebilecek.

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.