Ukraynalı piyanist Ukrayna’ya Barış Konseri için İstanbul’da

10.05.2022
A+
A-

Dünyanın en iyi on kadın piyanistinden biri olarak kabul edilen Anna Fedorova, “Ukrayna’ya Barış Konseri” için İstanbul’a geliyor.

Ukraynalı piyanist Anna Fedorova “Ukrayna’ya Barış Konseri” için İstanbul’a geliyor. Dünyanın en iyi on kadın piyanisti arasında yer alan Anna Federova, Amerikalı eşi kontrbasçı Nicholas Schwartz ile konser verecek. 

15 Mayıs’ta Avusturya Kültür Ofisi’nde düzenlenecek konser “Ukrayna’ya barış” başlıklı Türkiye’deki ilk resmi konser olacak.

Anna Fedorova, dünyanın en iyi on kadın piyanistinden biri olarak kabul ediliyor. Youtube’da 35 milyon izlenme ile rekor sahibi.  

Ukraynalı piyanist Anna Fedorova, mayıs ayında iki konser vermek için ilk defa Türkiye’ye geliyor.

Anna Fedorova ve Nicholas Schwartz ikilisi Süreyya Operası ve Avusturya Kültür Ofisi (ACF) salolarında verecekleri iki konserle İstanbullu klasik müzikseverlerle buluşacak.

15 Mayıs’ta gerçekleşecek “Ukrayna’ya Destek” konseri Avusturya Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğu himayesinde, ACF & Kam Management organizasyonuyla, ACF yöneticisi Silvia Neurieter ‘in ev sahipliğinde Ukrayna İstanbul Başkonsolosluğu ve Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu’nun da katılımlarıyla hem Ukrayna’da süren savaşa dikkat çekmek hem de bir barış çağrısı olarak gerçekleştirilecek.

Anna Fedorova, Ukrayna’da savaşın patlak verdiği ilk günden itibaren, Avrupa genelinde yaptığı yirmiyi aşkın yardım konserinden topladığı 600.000 Euro’yu anavatanı Ukrayna’daki savaş mağdurları desteklemek adına bağışlamış örnek bir sanatçı.

ACF çatısı altında gerçekleşecek bu denli önemli bir konsere Avusturya Ankara Büyükelçisi Dr. Johannes WIMMER ve Ankara Kültür Ataşesi , Avusturya İstanbul Başkonsolosu Josef Saiger, Ukrayna’nın İstanbul Başkonsolosu Roman Nedilskıy ve Hollanda İstanbul Başkonsolosu Bart Van Bolhuis ‘ın katılacak olmasının yanı sıra davetlerin arasında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kadiköy Belediye Başkanı Dara Şendil Odabaşı, İstanbul’da bulunan savaş karşıtı ülkelerin başkonsolosları, İstanbul iş ve cemiyet hayatından ünlü konuklar, ünlü gazeteci köşe yazarları ve tanınmış simalar davetli olacak.

Bu etkinliğe katılmak isteyen klasik müzikseverler, sınırlı sayıda açılacak misafir kontenjanı için https://www.eventbrite.at/o/austrian-cultural-forum-istanbul-17564754592 linkinden yapılacak duyuruları takip etmeleri gerekmektedir.

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.