Tuna Nehri’ne Öyküler yarışması

Tuna Nehri ya da nehrin geçtiği ülkeleri konu alan öykülerin yer alacağı bir yarışma düzenlendi.

Tuna Nehri’ne Öyküler yarışması

Tuna Nehri’ne Öyküler yarışması düzenleniyor. Tuna Nehri ve ülkeleri konulu öykü yarışmasına başvurular başladı. Yarışma, AB-Türkiye Kültürlerarası Diyalog Program desteğiyle düzenleniyor.

“Birlikteki Çeşitlilik: Tuna Dalgalarında Kültürlerarası Diyalog” projesi kapsamında TUNA NEHRİNE ÖYKÜLER – Tuna Nehri ve ülkeleri konulu öykü yarışması düzenleniyor. 

Tuna Nehri ve ülkelerini konu alan öyküsü olan yazarlar eserlerini 9 Eylül 2019 saat 18.00’e kadar gönderebilirler. 

Avrupa Birliği üyesi ülkeler ve Türkiye arasında toplumların birbirlerini tanımasını sağlamak amacıyla düzenlenen kültürel etkinliklerden biri olan Tuna Nehri’ne Öyküler yarışmasının kazananlarını Fuat Sevimay ve Hakan Akdoğan seçecek. Seçilen ilk 10 öykü İngilizce, Macarca ve Türkçe olarak 3 dilde hazırlanıp ortak bir kitapta okurlarla buluşacak.

Öykü yarışmasına katılım koşullarını okumak, yarışmaya katılmak ve ödülleri görmek için şu adresten bilgi alabilirsiniz:
www.itef.com.tr

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Cağaloğlu’nda yayınevlerinin arasında büyüdü. Eski kitap, imzalı kitap koleksiyoneri. Osmanlıca eserler üzerinde araştırmalar yapıyor. Türk tarihi alanında okumalar yaparak ve paylaşımlarda bulunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.