Turgut Uyar’ın Divan-ı Şiir Dinletisi İş Sanat’ta

25.01.2022
A+
A-

Turgut Uyar’ın şiirleri Tilbe Saran, Metin Belgin, Bülent Emin Yarar ve Hakan Gerçek’in müzik eşliğinde okumalarıyla İş Sanat YouTube kanalında yayınlanacak.

Turgut Uyar’ın Divan-ı Şiir Dinletisi İş Sanat’ta… Türk şiirinin mihenk taşlarından Turgut Uyar‘ın şiirleri İş Sanat’ın YouTube kanalında seslendirilecek. 

Edebiyatımızın usta şair ve hikâyecilerinin unutulmaz eserlerinin müzik ile buluştuğu dinletiler İş Sanat YouTube kanalında devam ediyor. Şubat ayında Turgut Uyar’ın Divan-ı Şiir Dinletisi edebiyatseverlerle İş Sanat’ın YouTube kanalında buluşacak.

Tilbe Saran, Metin Belgin, Bülent Emin Yarar ve Hakan Gerçek’in seslendireceği şiirlere, Seda Subaşı (keman) Ceren Gürkan (keman), Verda Gül (viyola), Şemsa İdil Ural’dan (viyolonsel) oluşan yaylı çalgılar dörtlüsü eşlik edecek.

Bir grup insanın buluştuğu ev atmosferini sahneye taşıyan, Atilla Birkiye’nin düzenlediği, Mehmet Birkiye’nin sahneye koyduğu, müzik yönetmenliğini ise Serdar Yalçın üstlendiği Acım Sessiz Bir Güneş Batmasıdır başlıklı dinleti, ilk gösterimiyle 21 Şubat Pazartesi, 20.30’da İş Sanat’ın YouTube kanalında yayında olacak

ETİKETLER: ,
Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.