Türk filmleri ABD’de sinemaseverlerle buluşacak

08.04.2021
A+
A-

20. Boston Türk Filmleri Festivali 15-30 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek. Festivalde Türk sinemasından seçkin örnekler sinemaseverlere gösterilecek.

Türk filmleri ABD’de sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. 20. Boston Türk Filmleri Festivali için geri sayım başladı. Türk filmleri ABD’nin Boston şehrinde sinemaseverlerle buluşacak. 

Türk sinemasının seçkin örnekleri ABD’de sinemaseverlerle buluşacak. ABD’deki en eski Türk film festivallerinden Boston Türk Film Festivali’nin 20’ncisi 15-30 Nisan’da düzenlenecek. 

Kuruluşu 2001 yılına dayanan festivalde uzun metrajlı filmlerin yanı sıra 2006’dan bu yana her yıl düzenlenen belgesel ve kısa film yarışmasında ödül alan filmlerden bir seçki de yer alıyor.

Festival kapsamında ayrıca Türk sineması üzerine ödül alan yönetmenlerin katılacağı çevrim içi bir panel de düzenlenecek.

Boston Türk Film Festival programı hakkında daha fazla bilgiye “www.BostonTurkishFilmFestival.org” adresinden ulaşılabilecek.

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.