Vampirle Görüşme romanın yazarı Anne Rice hayatını kaybetti

13.12.2021
A+
A-

Dünyaca ünlü yazar Anne Rice hayatını kaybetti.

Vampirle Görüşme romanın yazarı Anne Rice hayatını kaybetti

Vampirle Görüşme romanın yazarı Anne Rice hayatını kaybetti. Dünyaca ünlü yazar Anne Rice 80 yaşında hayata veda etti.
Gotik tarzın önemli temsilcilerinden biri olarak tanınan Anne Rice’ın ölüm nedeni  ‘inmeden dolayı yaşanan komplikasyonlar’ olarak açıklandı.

Anne Rice, aralarında Brad Pitt, Tom Cruise, Kirsten Dunst gibi yıldız isimlerin de yer aldığı Vampirle Görüşme isimli filme ilham olan romanıyla tanınıyordu. Sadece Vampirle Görüşme değildi elbet yazdıkları. Otuzdan fazla romanı bulunuyordu.

Anne Rice, 2002 yılında yaşamını yitiren şair Stan Rice ile evliydi. Çiftin Christopher ve Michele isimli iki çocuğu bulunuyor.

Oğlu Christopher Rice, sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada, Amerikalı yazarın felç geçirmesinden kaynaklanan komplikasyonlar nedeniyle öldüğünü söyledi.

Rice’ın 1976 tarihli ”Vampirle Görüşme” kitabı daha sonra 1994’te Tom Cruise ve Brad Pitt’in başrollerini paylaştığı bir filme uyarlanmıştı. Kitabın ayrıca 2022’de bir TV dizisinde gösterilmesi bekleniyor.

Yazarın açıklanmayan bir tarihte New Orleans’taki bir aile mozolesine özel bir törenle gömülmesi bekleniyor.

Rice, vampir destanını ”The Vampire Chronicles” olarak bilinen bir dizi kitapta sürdürdü. Ayrıca “The Witching Hour”, “Servant of the Bones”, “Merrick”, “Blackwood Farm”, “Blood Canticle”, “Violin” ve “Cry to Heaven” gibi diğer popüler romanların da yazarıdır.

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.