Yaşamak Güzel Şey filminde ekrandan yüzler

17.01.2017
A+
A-

Senaryosunu yazıp yönettiği ve aynı zamanda rol aldığı filmde Müfit Can Saçıntı, televizyonun sevilen dizisi Seksenler’den oyunculara görev verdi.

Sinema için çekilen Yaşamak Güzel Şey filminde ekrandan yüzler yer alıyor. Filmin kadrosundan televizyonun sevilen dizisi Seksenler’den tanıdık oyuncular var. Filmi Müfit Can Saçıntı çekiyor.

Sinemada “Mandıra Filozofu” olarak sevilen karakter Müfit Can Saçıntı, yeni filminin çekimlerine başladı. Oyuncu, senarist ve yönetmen Müfit Can Saçıntı, Yaşamak Güzel Şey adlı filmde bütün bu özelliklerini sergiliyor. Nisan ayında vizyona girmesi planlanan filmin senaristi, yönetmeni ve oyuncusu Müfit Can Saçıntı çekimlere başladı.

Müfit Can Saçıntı, filmde rol alacak oyuncuları geçmişte birlikte çalıştığı isimlerden seçti. Saçıntı, bir TRT 1’de yıllardır yayınlanan Seksenler dizisinin 5 yıl boyunca yönetmenliğini üstlenmişti. Müfit Can Saçıntı, şimdi aynı diziden isimlerle sinema filmi için bir araya geldi. 

Beş yıl boyunca Seksenler dizisinin en sevilen karakterlerinden “Komiser Rıza” ve “Rıza’nın eşi Emel” e hayat veren ve bu sezon diziye veda eden Onur Dilber ve Bahar Süer, sinema filminde bir kez daha buluştu. Sevilen oyuncular, Nisan’da vizyona girecek olan Yaşamak Güzel Şey filmi için kamera karşısına geçti.

SEKSENLER DİZİSİNDEN OYUNCULAR
 
Müfit Can Saçıntı’nın yeni filmi “Yaşamak Güzel Şey” reyting rekortmeni “Seksenler” dizisinin oyuncularını bir araya getirdi. Dizinin 5 yıl boyunca yönetmenliğini üstlenen Saçıntı, filmde başrolü Seksenler’in Nazlı’sı Yasemin Çonka ile paylaşıyor. Merakla beklenen film Yaşamak Güzel Şey’in kadrosunda Çonka ile birlikte Seksenler’in Rıza Komiseri Onur Dilber ve Rıza’nın eşi Emel’e hayat veren Bahar Süer de yer alıyor.

Seksenler ekibini yeniden buluşturan film, yaşam koşullarına boyun eğen pısırık bir adam olan Müfit’in, başına gelen talihsiz bir olay ile  başkaldıran bir anti kahramana dönüşmesini konu alıyor.

Filmin yönetmenliğini ve senaristliğini üstlenen Müfit Can Saçıntı “ Uzun yıllar birlikte çalıştığım arkadaşlarımla olmak, filmin en keyifli yanlarından biri oldu benim için. Bir yönetmen için, büyük bir şans bu.” dedi.

Senaryoyu çok sevdiğini belirten Onur Dilber “Senaryoyu o kadar çok sevdim ki, okumayı bitirdiğimde gecenin saat ikisi olmasına rağmen Müfit Abi’yi uykusundan uyandırıp duygularımı paylaştım” dedi.

Senaryoyu okumadan kabul ettiğini söyleyen Bahar Süer “Yönetmenimize ve ekibimize güvencimden dolayı, senaryoyu okumadan rolü kabul ettim. Okuyunca çok sevdim. Tek üzüntüm çekimlerimin kısa sürmesiydi. Keşke Yaşamak Güzel Şey dizi olsaydı da yine yıllarca çalışabilseydik” dedi.

Yasemin Çonka ise  “Müfit ile  yönetmenimiz olduğu 80’ler döneminde de, filmde de büyük bir keyif ve huzurla çalıştık. Müthiş bir senaryo zekası olan, çok yetenekli bir insan Müfit. Rol arkaşı olmak da keyifliymiş. Oyuncuyu özgür hissettiren bir yanı var ve bence bu büyük bir nimet.” dedi.

Müfit Can Saçıntı yeni filmi için “İzleyiciye terapi gibi gelecek” tanımlaması yapıyor. Yaşamak Güzel Şey, Nisan ayında vizyonda olacak.

Editör: Cem Cengiz Yarar

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.