Yaşamaya Dair Trump Sahne’de

23.12.2019
A+
A-

Nâzım Hikmet’in Bursa Cezaevi’ndeki yaşamı, eşi Piraye Hanım’a olan tutkusu Genco Erkal tarafından sahneye taşınıyor. Yaşamaya Dair adlı oyun Trum Sahne’de…

Yaşamaya Dair Trump Sahne’de 24 Aralık Salı saat 20.30’da seyirciyle buluşacak. Tiyatronun usta ismi Genco Erkal, ‘Yaşamaya Dair’ ile sanatseverlerle buluşuyor.

Genco Erkal, ‘Yaşamaya Dair’ adlı oyunu Nazım Hikmet’in ölümünün 54. yıldönümü için uyarladı ve yönetti. Genco Erkal, sahnede Tülay Günal ile seyircinin karşısına çıkacak. 

Ağırlıklı olarak Nâzım Hikmet’in Bursa Cezaevi’ndeki yaşamı, eşi Piraye Hanım’a olan tutkusu oyunda konu ediliyor. Oyun sonrasında sürgün yılları ve vatan hasreti sahneye gelecek.

Genco Erkal, Nâzım Hikmet’in destansı yaşamından izlenimlerle seyirciye duygu dolu anlar yaşatıyor.

Piyano ve viyolonsel eşliğinde sahnelenen oyunda; Fazıl Say, Zülfü Livaneli, Cem Karaca, Tarık Öcal, Edip Akbayram, Tolga Çebi ve Timur Selçuk gibi bestecilerin Nâzım şarkıları da seslendiriliyor.

Oyunun giysi tasarımı Özlem Kaya, ışık tasarımını Yüksel Aymaz, koreografisini de Sernaz Demirel üstleniyor.

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Dil Tarih Coğrafya mezunudur. Türk hikayeciliği konusunda mikro tarih çalışmaları bulunmaktadır. Kültür sanat etkinlikleri, yazar buluşmaları, söyleşiler düzenlemektedir.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.