Yaşar Kemal “Tek Kanatlı Bir Kuş” ile İş Sanat’ta anılıyor

Türk edebiyatının ustalarından Yaşar Kemal, son eseri “Tek Kanatlı Bir Kuş” adlı eserinin başlığı ile düzenlenecek olan müzikli bir hikâye dinletisi ile anılacak.

Yaşar Kemal “Tek Kanatlı Bir Kuş” ile İş Sanat’ta anılıyor

Yaşar Kemal “Tek Kanatlı Bir Kuş” ile İş Sanat’ta anılıyor. İş Sanat dinletilerde bu ay, Yaşar Kemal olacak. Türkiye’den Nobel Edebiyat Ödülü’ne aday gösterilen ilk yazar olan Yaşar Kemal, “Tek Kanatlı Bir Kuş”adlı etkinlikte müzik ve okumalarla yad edilecek.

Usta yazarın son yapıtının adı “Tek Kanatlı Bir Kuş”… Etkinliğe de bu isim verildi. 

Tek Kanatlı Bir Kuş adlı eser, Cengiz Özkan’ın türküleriyle, müzik eşliğinde bir radyo tiyatrosu biçiminde sahnelenecek. Etkinlikte Tilbe Saran, Metin Belgin, Bülent Emin Yarar ve Hakan Gerçek, Tek Kanatlı Bir Kuş’a hayat verecekler.

Tek Kanatlı Bir Kuş’ta alegorik ve fantastik öğeler bulunuyor. Yaşar Kemal’in eserlerinde çoğu kez olduğu gibi “korku” teması, “unutulmuş ve gizemli” bir taşra mekânında, toplumsal mozaiği imleyen bir yapıyla ve hümanist bir bakışla ele alıyor. 

Etkinliğin müzik direktörlüğünü Serdar Yalçın yapıyor. Metin düzenlemesi Atilla Birkiye’ye ait. Mehmet Birkiye sahneye uyarladı. Hikâye dinletisi, 22 Aralık Pazar saat 16.00’da ve 23 Aralık Pazartesi saat 20.30’da İş Kuleleri Salonu’nda iki ayrı etkinlik olarak gerçekleştirilecek.

Dinleti ücretsizdir. Rezervasyon kabul edilmemektedir. Seyirci kabulü salon kapasitesiyle sınırlıdır.

Kapılar etkinliklerden 30 dakika önce açılacaktır.

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.