Yesevi’nin Hikmetler’i bin yıl sonra bestelendi

Türk İslam tasavvufunun kurucusu Hoca Ahmet Yesevi 1093 yılında doğdu. Yesevi’nin ömrü boyunca dile getirdiği İslami felsefeye ait sözleri Hikmetler (Divanı Hikmet) olarak günümüze ulaştı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bin yıl sonra kelimeleri kağıt üzerinden ilahi formatında kulaklara, gönüllere ulaşmasına aracılık etti. 15 eser ilahi formatında bestelendi ve özel bir albümde toplandı.

YESEVİ’NİN 27. KUŞAKTAN TORUNU KATILDI

AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Büyükşehir Genel Sekreteri Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Ali Yeşildal, daire başkanları, şube müdürleri, STK’ların temsilcileri, edebiyat ve kültür dünyasına gönül verenlerin takip ettiği programın sonunda Başkan Karaosmanoğlu tarafından gecenin sanat yönetmenliğini üstlenen Murat Özer ile sanatçılara çiçek takdim etti.

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.