Yürüyen En Pahalı Heykel İstanbul’a Gelmişti

Yürüyen en pahalı heykel İstanbul’a gelmişti. İsviçreli Alberto Giacometti dünyanın en pahalı heykellerini yapan sanatçı unvanını üst üste iki kere kazandı. Geçtiğimiz aylarda Pera Müzesi’nde sergisi vardı. ‘Walking Man I’ adlı eserini görme şansımız oldu. Bu heykel 2010 yılında 104.3 milyon dolara satılarak tüm zamanların rekorunu kırmıştı.

Geçtiğimiz gün ise aynı sanatçının bir başka eseri rekor fiyata alıcı buldu. Giacometti’nin “Pointing Man” adlı gerçek boyutlu eseri, 141.3 milyon dolara (360 milyon TL) satılarak en pahalı heykel oldu.

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.