Zeki Çetin vefat etti besteler öksüz kaldı

Usta müzisyen Zeki Çetin hayatını kaybetti. Koronavirüse yakalanan ve bir süredir tedavi altında tutulan Çetin, hayata gözlerini yumdu.

Türk sanat müziğinin usta isimlerinden Zeki Çetin vefat etti. Koronavirüs nedeniyle yaşam mücadelesi veren Zeki Çetin hayatını kaybetti.

Acı haberi alan Bülent Ersoy ‘Can arkadaşımı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyorum’ dedi.

Türk sanat müziğinin usta isimlerinden Zeki Çetin, geçtiğimiz günlerde koronavirüse yakalanmıştı. Entübe edilen usta sanatçıdan bugün kötü haber geldi. Zeki Çetin, koronavirüs sebebiyle hayatını kaybetti.

Acı haberi alan Bülent Ersoy sosyal medya hesabından üzüntüsünü dile getirdi: Bugün sadece musikiye büyük emekler vermiş bir sanatçıyı değil; önce dostum, sonra can arkadaşımı tüm dünyanın başına musallat olmuş virüs yüzünden kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyorum. Sofrası bol, gönlü gani, insan sever insan Zeki Abi’cim. Mekânın cennet, melekler yoldaşın, kabrin nurla dolsun. Notalar, güfteler, besteler sensiz kaldı.

ZEKİ ÇETİN KİMDİR?
17 Kasım 1940 Karabük’te dünyaya gelen Zeki Çetin, 1968 yılında Hafta Sonu Gazetesi’nin Altın Ses Yarışması’nı kazanıp sanat dünyasına girdi. Sahne ve albüm çalışmaları yapan sanatçı, uzun yıllar işletmecilik yaparak ünlü isimleri sahneye de çıkardı.

ETİKETLER:
Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.