Zülfü Livaneli Balıkçı ve Oğlu romanı ile okurların karşısında

Zülfü Livaneli yeni romanı Balıkçı ve Oğlu ile okurlarla buluşmaya hazırlanıyor. Roman 25 Mayıs’ta ön siparişle okurlara ulaşacak.

Zülfü Livaneli Balıkçı ve Oğlu romanı ile okurların karşısında. Zülfü Livaneli’nin yeni romanı ‘Balıkçı ve Oğlu’ okurlarla buluşuyor. 

Zülfü Livaneli, üç yıl aradan sonra yeni romanıyla edebiyat dünyasını selamlıyor. Balıkçı ve Oğlu, Livaneli’nin son romanı olarak okurlara ulaşıyor. Livaneli, üç yıllık suskunluğun üzerine uzun araştırma ve gözlemler yaptığı romanıyla bozmaya hazırlanıyor. Livaneli’nin Balıkçı ve Oğlu adlı romanı 25 Mayıs’ta ön siparişle satışa çıkacak. 

Balıkçı ve Oğlu romanının konusu

Yazdığı her romanı okurları tarafından ilgiyle karşılanan Zülfü Livaneli, Egeli bir balıkçı ailenin üzerinden göçmenlik meselesi ve ekolojik yıkıma odaklandığı yeni romanı Balıkçı ve Oğlu’nu yakında okurlarıyla buluşturmaya hazırlanıyor.

Zülfü Livaneli, yeni romanı Balıkçı ve Oğlu ile son yılların en can yakıcı ve büyük dramı “göçmenliği”; balıkçı Mustafa, Mesude ve Samir bebek üzerinden anlatıyor.

O güne dek sıcak evlerinde televizyondan izledikleri haberlerden veya tanışlarla sohbetlerden aşina oldukları ölü insan bedenleri ve yarı ölü bir bebek evliliklerinin tam ortasına düşerek bir bomba etkisi yaratıyor; aile ilişkilerini bambaşka bir çehreye büründürüyor.

Usta yazar, okurlarını Ege kıyılarında etkileyici bir yolculuğa çıkarırken sadece yaşanan can pazarını değil, sermaye eliyle yapılan ekolojik yıkıma da dikkat çekiyor.

Zülfü Livaneli’nin, üç yıl aradan sonra yazdığı Balıkçı ve Oğlu, İnkılâp Kitabevi etiketiyle yayımlanacak.

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.