Adı Aylin Tuba Ünsal namaz kılmaya başladığını açıkladı

20.03.2022
A+
A-

Ünlü oyuncu Tuba Ünsal namaz kılmaya başladığını açıkladı. Adı Aylin oyunu nedeniyle sert eleştiriler alan Tuba Ünsal, yaşadığı sıkıntıları paylaştı. Ardından da namaz kılmaya başladığını açıkladı.

Adı Aylin Tuba Ünsal namaz kılmaya başladığını açıkladı. Adı Aylin tiyatro oyunuyla tartışmaların odağında olan Tuba Ünsal, namaz kılmaya başladığını açıkladı. 

Tuba Ünsal, Şamdan Plus dergisine verdiği röportajda sabah namazı kılmaya başladığını belirterek, konuyla ilgili detaylı açıklamada bulundu. 

Tuba Ünsal geçtiğimiz sezon Sabahattin Ali’nin ünlü eseri Kürk Mantolu Madonna’yı tiyatroya uyarlamıştı. Tuba Ünsal, Kürk Mantolu Madonna ile yakaladığı ivmeyi Adı Aylin ile henüz sürdüremedi. Çünkü Adı Aylin oyunu galanın hemen ardından ağır eleştiriler aldı. 

Tuba Ünsal, Ayşe Kulin‘in aynı adlı romanını sahneye taşıdı. Adı Aylin oyunu çok sert eleştiriler aldı. Şu sıralar oyunda değişiklikler yapılacağı ve ardından sahneye tekrar konulacağı açıklandı. 

Bu süreçte Tuba Ünsal, Şamdan Plus dergisine verdiği röportajda ise namaz kılmaya başladığını açıkladı. Röportajda kendisine sorulan “Hayatta sizin için de her şey hep çok yolunda gitmemiştir herhalde, arada takıldığınız anlar da olmuştur öyle değil mi? Böyle anlarda nelerden güç aldınız?” sorusuna verdiği cevapta sabah namazı kılmaya başladığını açıkladı:

Sabah namazına başladım

Tuba Ünsal, çok dindar bir ailenin çocuğu olduğunu belirterek “Dua ederim. Küçükken çok dindar bir ailenin parçasıydım, babaannem kara çarşaflı bir Müslüman idi. Babaannem Sare’yle müthiş bir ilişkim vardı. Kızıma onun adını koyarken dua ettim, ruhu ona üflensin, onun gibi merhametli biri olsun diye.” dedi.

Röportajında Tuba Ünsal, babaannesi sayesinde namaz kılmayı, dua okumayı ve ibadet etmesi öğrendiğini vurgulayarak şöyle devam etti:

“Sonra dinin modern toplumdaki tabuları ve üzerindeki baskıyla bir anda kendimi meditasyon yaparken, anlamadığım dilde Sanskritçe mantralar dinlerken buldum. Sonra aslında ‘kolektif dua’ diye bir şey olduğunu keşfettim, yani bu topraklarda herkesin ortak ettiği duanın titreşiminin mucizelerini gördüm. Şimdi tekrar dua etmeye başladım. Sabah namazına da başladım. Secde etmenin kan akışıyla birlikte hipofiz bezi üzerinde müthiş olumlu bir etkisi var. Yogadaki balasana pozu ve secde etmek aynı etkiyi yaratıyor. İkisinin de kelime karşılığı ‘boyun eğmek, teslim olmak’. Dini vecibeleri yerine getirmek için bütüncül bir hayat değişimine giremiyorsam da kendime iyi geleni seçmekte özgürüm.”

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.