Altın Portakal ulusal kimliği ile yeniden

Fatih Rençberler
Kitaplardaki ve filmlerdeki detaylara takılıyor. Detaylara bakmazsa kitap kapaksız, film sonu yokmuş gibi geliyor ona. Dünya edebiyatını yakından takip ediyor. İletişim: frencberler@gmail.com

Türkiye’nin sinema bayraktarlığını yapan festivallerin önde geleni Antalya’da bu yıl 56’ıncı senesinde. Festivalin adı değişti, eski kimliğine yeniden kavuşma yolunda önemli bir adım atıldı.

Altın Portakal ulusal kimliği ile yeniden buluşuyor. 56’ıncı yılında Altın Portakal sinema dünyamızdaki kıymetli yerini koruyor.

56. Antalya Altın Portakal Film Festivali için hazırlıklar sürdürülüyor. Ülkemizin sinema endüstrisi için büyük katkılar ortaya koyan bu nadide festival tekrar asıl kimliğine geri dönüyor.

İki yıl önce festivalin ‘ulusal kategorisi’ kaldırılmıştı. Yani festivalde ayrıca bir ulusal film yarışması olmamış ödüller de buna göre dağıtılmıştı.

Bu da çok gürültü koparmıştı. Sinema dünyasında bu konu uzun uzun tartışılmış hatta protestolara kadar varmıştı.

Başkan değişti ulusal kategori geri geldi

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin başkanı değişti.

AKP’li Menderes Türel gitti. Yerine CHP’li Muhittin Böcek seçildi.

Festival Antalya Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde düzenleniyor. Dolayısıyla Muhittin Başkan ve ekibi festivalle ilgili önemli bir adım attı. Ulusal kategori festivalde tıpkı eski yıllardaki gibi yerini aldı.

Türkan Şoray festival afişlerinde 

Yeşilçam’ın, Türk sinemasının efsane ismi Türkan Şoray 56. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin afişlerinde var. Bu gerçekten gönülden alkışlanacak bir tercih. Ulusal sinemanın sembolleştirilmesi açısından da yerinde bir iletişim faaliyeti.

Türkan Şoray’ı afişlerle 56. Antalya Altın Portakal Film Festivali hayırlı olsun.

Emeği geçenlere şimdiden teşekkür ediyoruz. Festivalin o geleneksel kortejinde ben de olacağım.

Antalya’dan dünyaya sinemanın bayrağı yükselirken, orada olmak bence bir ayrıcalık.

Antalya’ya sadece tatil programı yapmayın. Festival için ayrıca bir plan yapın ve katılın, derim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.