Ata Demirer Hedefim Sensin filmiyle ilgili sırları anlattı

Sevinç Rençberler
Tiyatro sevdalısı. Dünya bir sahneyse o da 724kultursanat.com’da rol almayı seviyor. Romanlar hele uzun soluklu olanlar onun favorisi. Murakami tutkusu romanların ağırlığından. Okudukça bitmesin istiyor. İletişim: sevinc@724kultursanat.com

Hedefim Sensin filmi vizyona giriyor. Ata Demirer, filmle ilgili merak edilenleri, bilinmeyenleri anlattı.

Ata Demirer Hedefim Sensin filmiyle ilgili sırları anlattı. Vizyona girecek olan komedi türündeki film Hedefim Sensin’in yazan ve yöneten aynı zamanda başrolünde oynayan Ata Demirer, filmle ilgili bilinmeyenleri anlattı.

Komedyen ve oyuncu Ata Demirer, Hedefim Sensin filmiyle ilgili renkli detayları paylaştı. Neden çiğ köfteci oldu? Senaryoyu nerde yazdı? Filmin müziğini nasıl buldu? Filmin çekildiği Gökçeada için neler anlattı?

Ata Demirer, filmin vizyona girmesinden önce NTV’de Gece Gündüz programına yönetmen Kıvanç Baruönü, Demet Akbağ ve Gonca Vuslateri ile birlikte katıldı.

Hedefim Sensin filminin sırlarını merak edilenleri Ata Demirer anlattı.

İsmim Zekeriya soyadım Taştan

“İsmim Zekeriya soyadım Taştan çiğ köfteyi yaratmışım yeni baştan” diyor filmde Ata Demirer. Neden çiğ köfteci karakterini yarattı? Zekeriya Taştan karakteri nasıl ortaya çıktı? 

Ata Demirer, gençlik yıllarına giderek önce “Bursalı” olduğunu hatırlatıyor. Sonra devam ediyor “Bursalıyım ama Beyoğlu’nda büyüdüm. Çiğ köfteyi yemesini çok severim. Beyoğlu’nda bana en eğlenceli gelen şey sokakta gezen midyeciler, çiğ köfteciler. Onlar sevdiğim insan tipleri. Mesleğini sokakta icra etmek kolay değil. O nedenle onları aktarmak istedim. Bir de örneğin ocakbaşında düşündüm… durağan bir tip geldi. Çiğ köfteci daha hareketli.” 

Ata Demirer, ayrıca çiğ köfteyi güzel yaptığını da belirterek “Çiğ köfteyi yemesini çok severim. Güzel yaparım. Çiğ köfteyi severim” dedi. 

Hedefim Sensin film müziklerinden birini Ata Demirer seslendirdi

Zekeriya Taştan nereli

Ata Demirer Hedefim Sensin filmi ile ilgili sırları ve bilinmeyenleri anlatırken Zekeriya Taştan karakterinin nereli olduğuna da açıklık getirdi. Çiğ köfte ustası Zekeriya Taştan nereli? 

Ata Demirer, Zekeriya Taştan’ın Neşet Ertaş türküleri söylediğini ve dolayısıyla Kırşehirli olabileceğini söylüyor. Ama ardından ekliyor: “Aslında biraz doğulu gibi de… sattığı yaptığı çiğ köfte. Ama Beyoğlu’nda büyümüş. Yani nereli olduğu belli değil. Nereli olması da çok önemli değil zaten.” 

Hedefim Sensin filminin senaryosu nerede yazıldı

30 Kasım 2018 tarihinde vizyona girecek olan Hedefim Sensin filminin senaryosu nerede yazıldı? Ata Demirer, senaryoyu Bozcaada’da yazdığını anlatıyor. Oyuncu, bir kaç yıldan beri Bozcaada’da yaşamını sürdürüyor. Senaryoyu da orada yazdığını anlatıyor. Ama bir detayı da ekliyor “Senaryoyu evimde yazmadım. Bir otel odasında yazdım. Hava çok soğuk oluyor kışın. Evimi açmaya da üşendim. Sahilde bir otel var, arkadaşımın. Bana bir oda ver. dedim. O odada yazdım. Oh mis sıcak. Şimdi o odaya bir levha asmışlar ‘Hedefim Sensin filminin senaryosu burada yazılmıştır’ diye…” 

Hedefim Sensin filminin müzikleri izlenme rekorları kırıyor

Acelem Yok Hedefim Sensin şarkısını nasıl keşfetti

Ate Demirer, film vizyona girmeden dahi ünlenen o şarkının hikayesini anlatıyor. “Acelem yok hedefim sensin”… İzmirli Volkan’ın şarkısı. Bu arada eğer kırmızı renkli bu satırları tıklarsanız filmin müziklerini ve fragmanını izleyerek daha detaylı bilgi alabileceğiniz başka bir haberimiz daha var. 

Devam edelim anlatmaya… Ata Demirer, bu şarkıyı nasıl keşfetmiş dersiniz? Senaryoyu yazdığı günlerde sahilde yürüyormuş. Eğlenceli bir şarkı duymuş. İşte bu şarkı “Acelem yok hedefim sensin”… filme adını da veren o şarkı. Ata Demirer anlatmaya devam etsin:”Senaryoyu yazdığım ilk günlerdi. Sahilde bir abimiz bu şarkıyı söylüyordu. Bu ne ya, dedim. Bilmiyor musun, böyle bir şarkı var, dedi. Dinledim ve bayıldım şarkıya. İzmirli Volkan söylüyor. Ona da selam olsun buradan” 

Gökçeada’ya faydamız olursa ne mutlu

Hedefim Sensin filmi Gökçeada’da çekildi. Ata Demirer “Gökçeada’yı kimse tanımıyor” diyor. Ege Denizi’nde bize ait iki adamızın olduğnuu hatırlatarak “Belki tanıtırsak daha iyi korunur. Biz gittiğimizde çoktan Gökçeadada’de pek çok projenin ihaleye çıktığını öğrendik. Umarız filmle birlikte biraz mimari ve çevre yasaklarına dikkat çekilir. Bozcaada’ya daha önceki filmlerimiz sayesinde dikkat çektik. Bozcaada daha korunaklı şimdi. Gökçeada’da bu olursa… gözden ırak olan gönülden ırak olur. Gökçe adada da bu çevresel hassasiyeti etkileyebilirsek ne mutlu bize” 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.