Bol küfürlü Russian Doll keyifli bir dizi

Jale Şen
Bir yanda beyaz perde öbür yanda siyah ekran. Gelsin filmler, gitsin diziler. Onun için hayat kameranın önünde yaşanır. Hayatın sahnesi kameranın önünde kurulur. O yaşananları da keyfince yazar, eleştirir, beğenir, beğenmez… İletişim: jaleshen@gmail.com
12.02.2019
A+
A-

Netflix dizilerinden olan sekiz bölümlük Russian Doll, bolca küfür, bolca sigaranın olduğu bir film. Nadia’nın macerasını, ölüp ölüp dirilmesini ekrana taşıyor.

Biliyorsunuz işte sürekli söylüyorum bizim dizilerdense yabancı dizileri izlemeyi daha çok seviyorum. Biri bitiyor hemen diğerine geçiyorum.

Aralara da bolca film koyuyorum.  

Gerçi bizden de Halka’yı sevdim, Salı akşamlarımı yalnızca ona ayırıyorum. Cidden iyi dizi, bozmazlarsa tabii, izleyin mutlaka.

Çoğunlukla Netflix izliyorum, dizileri çok iyi.

En son American Crime Story O.J.Simpson ve Versace’yi izledim. İlkinde Simpson’un eşini öldürüp hapse girdiği süreç, diğerinde de takıntılı hayranı tarafından öldürülen ünlü modacı Gianni Versace’nin katilinin hayatı konu ediliyor.

Geçek hayattan alıntı olması ve hikaye örgüsünün iyi kurulmuş olması seyirciyi bir sonraki bölümü merakla beklemeye itiyor. Versace’nin öyküsünde kız kardeşi Donatella’yı Penelope Cruz oynuyor ve muhteşem!

Bol küfürlü Russian Doll gülmek isteyenlere Netflix dizisi…

Nadia ölüp ölüp diriliyor

Şimdi izlediğim Netflix dizisiyse Russian Doll. Bitirdim aslında. Tek sezon ve sekiz bölümden oluşuyor.

Bolca küfür, bolca sigaranın olduğu Russian Doll, Nadia adında bir kadının sürekli ölüp ölüp dirilmesini anlatıyor. Her seferinde başına gelen değişik kazalarla birlikte ölüyor ve hemen akabinde arkadaşının tuvaletinde diriliyor.

Nadia için verilen doğum günü partisinin olduğu evin tuvaletinde…Tabii her dirilişinde doğum günü partisinin içine düşüyor. Aynı şeyler tekrar ediyor yani.

Bir komedi dizisi gibi gözükse de aslında dram da var içinde. Başına buyruk, şahsına münhasır, hiç kimseyi ve hiçbir şeyi iplemeyen Nadia karakterini izlemek ayrı bir keyifti benim için.

Küfürbaz işlerden hoşlanmayan biriyseniz tavsiye etmem ama eğlenceli bir şeyler izlemek isteyenler listeye alsın derim.

Gülmek için yasak elma

E şimdi benim Russian Doll bitti. Tv’ye bakayım biraz dedim, bakalım bizden ne var.

Pazartesileri Fox’un dizisi Yasak Elma var.

Bu iş ilk başladığı zamanlarda hiç beğenmemiş ve fazla devam etmeyeceğini düşünmüştüm. Fakat yanılmışım!

İzleyeceğim bir şey olmadığında gülmek için Yasak Elma izliyorum ben. Eda Ece (Yıldız) ve Caner rolüyle Barış Aytaç’a bayılıyorum. İkisi de çok komikler ve bence bu ikisi çok iyi oynuyorlar.

Dizi haricinde film izlemek isterseniz…

Beatiful Boy (Güzel Oğlum) cidden çok iyiydi. Etkileyici ve öğretici. Sizin evde de bende olduğu gibi bir ergen varsa mutlaka izlemelisiniz. Yüreğiniz dayanırsa tabii…

Daha çok kitap, daha çok filmle dolu günleriniz olsun…

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.