Cem Yılmaz’dan Netflix’e laf sokma operasyonu

Jale Şen
Bir yanda beyaz perde öbür yanda siyah ekran. Gelsin filmler, gitsin diziler. Onun için hayat kameranın önünde yaşanır. Hayatın sahnesi kameranın önünde kurulur. O yaşananları da keyfince yazar, eleştirir, beğenir, beğenmez… İletişim: jaleshen@gmail.com
29.06.2020
A+
A-

“Karakomik Filmler” için tanıtım yapmayan Netflix’e Cem Yılmaz Twitter üzerinden ‘laf soktu’. Netflix de polemiğe girmeden esprili bir tweet paylaştı. Kim kimi dövmüş acaba?

Netflix Cuma akşamı Cem Yılmaz’ın Kara Komik Filmler Serisinin 2.cisini yayınladı. İlkinde olduğu gibi izleyenlerden beğeneni de oldu beğenmeyeni de. Bugünse konu, filmin nasıl olduğundan çok filminin Netflix’te gösterime girdiğine dair duyuru yapmayan Netflix’e laf sokan Cem Yılmaz’ın tweet’i oldu. 

Şakacı seni 

”Netflix Türkiye’nin haberi yoktur büyük ihtimalle @netflixturkiye tatlım bizim film sizde dün çıkmış olması lazım tweet atma mı dediler yoksa?” şeklinde Yılmaz’dan gelen tweet üzerine Netflix Türkiye ”Bu bir #KarakomikFilmler 2 duyuru tweet’idir” yazıp Cem Yılmaz’ın tweet’iyle birlikte yayınladı. Sonrasında da Yılmaz ”Buranın 3.Dünya ülkesi olmadığını elbet öğreneceksin. Şakacı seni.” tweet’ini yayınladı.

Laf sokma yarışı

Belli ki Cem Yılmaz filmini ve kendisini fazlaca ciddiye alıp filminin gereken ilgiyi görmediğini de düşünmüş ki fazlaca alınganlık gösterip böyle gereksiz bir laf sokma yarışına girişmiş.

Gerek var mıydı tabii ki yoktu. Filmini ya da diğer yaptığı işleri beğenmek zorunda mıyız? Hayır.

Netflix filmin tanıtımını avaz avaz yapmak zorunda mı?  Hayır.

Cem Yılmaz, Netflix’e Twitter üzerinden mesaj yolladı.

Cem Yılmaz sevimsizleşmiş 

Kaldı ki Netflix’e üye olanlar bilir ki bu platformun telefon uygulamasında gösterime girecek olan filmler çok önceden duyurulur. Yani belli ki Yılmaz bunu bilmiyor ya da bu duyurma şekli kendisi için yeterli değil. Kendi kendine ‘komiklik yaparak’ laf sokayım demiş ama onu da becerememiş. Çünkü ne yazık ki çokça sevimsizleşmiş.

Çok iyi işler başardığınızı düşünebilirsiniz. Çok iyi filmler çekebilir, çok iyi kitaplar yazabilir, harika resimler yapabilirsiniz. İnsanlar beğenir ya da beğenmez.

Herkesin güzele, iyiye, başarıya bakışı farklıdır. Eleştiri de bir haktır. Her olan, her yapılan her insana göre farklılık gösterir. Burada önemli konu eleştiren ve eleştirilenin tavrıdır.

Kim kimi dövdü

İyi eleştirileri kabul edip ”filmini beğenmedik” diyenlere toleransı sıfır olan kişi bir müddet sonra ne kadar muhteşem işlere imza atsa da her zaman daha önceki tavrı akıllarda kalır.

Cem Yılmaz’ın, filmine yeterli ilgiyi göstermediğini düşündüğü Netflix’e yaptığı gibi…

Burada aslında Netflix’e laf atarken anladık ki Yılmaz kendisi kendi filmi hakkında pek de iyi şeyler düşünmüyor. Netflix ise bunun üzerine polemiğe girmeden gayet esprili şekilde tweet atmış. Yılmaz’ın tavrına karşılık Netflix’inki. Kim kimi dövmüş acaba?

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.