Cem Yılmaz Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın iftarına gidecek mi

Fatih Rençberler
Kitaplardaki ve filmlerdeki detaylara takılıyor. Detaylara bakmazsa kitap kapaksız, film sonu yokmuş gibi geliyor ona. Dünya edebiyatını yakından takip ediyor. İletişim: frencberler@gmail.com

Cumhurbaşkanı Erdoğan sanatçılar ve sporcular için geçen yıl da iftar vermişti. Aynı şekilde bu yıl da verecek… Ancak bu yıl dikkatler muhalif sanatçılar üzerinde.

Cem Yılmaz Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın iftarına gidecek mi? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 25 Mayıs Cumartesi günü sanatçılar ve sporcular için iftar yemeği düzenliyor. 

İftar yemeği İstanbul’da düzenlenecek. Geçtiğimiz yıl yine böyle bir iftar olmuş, pek çok sanatçı ve sporcu katılmıştı. 

Bu sene Türkiye’deki siyasi gerginlikten sanatçılar da nasibini aldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerinin yeniden yapılacak olması ile sanatçılar da tepkilerini ve desteklerini ortaya koydular. 

Aralarından Cem Yılmaz’ın da olduğu pek çok sanatçı “Her şey çok güzel olacak” sloganını paylaşarak CHP adayı Ekrem İmamoğlu’na desteklerini bildirmişti. 

Bunun üzerine de AKP cephesinden ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan sert sözler gelmişti sanatçılara… 

Şimdi Cumhurbaşkanı Erdoğan, sanatçı ve sporcular için iftar yemeği daveti verecek. Muhalif sanatçıların da iftara davet edileceği belirtiliyor. Yani Cem Yılmaz da davetliler arasında olacak. Demet Akbağ, Yılmaz Edoğan da… 

Hatırlanacağı gibi Cumhurbaşkanı Erdoğan, sanatçılar için ‘dalkavuk’ ifadesini kullanarak, ağır sözlerle eleştirmişti. Şimdi iftar daveti alacak olan ve dalkavuklukla itham edilen sanatçıların davranışlarının nasıl olacağı merek ediliyor.

Cem Yılmaz Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın iftar davetine katılır mı? 

İftar programında AKP’nin adayı Binali Yıldırım’ın da olacağı ve yemek mekanın Huber Köşkü olacağı belirtiliyor. 

Geçen yılki iftara Orhan Gencebay, Emel Sayın, Bülent Ersoy, İbrahim Tatlıses, Gülben Ergen, Murat Dalkılıç, Yılmaz Erdoğan, Mustafa Sandal’ın da aralarında olduğu onlarca ünlü katılmıştı. 

Bu arada iftara Recep Tayyip Erdoğan’ın Fazıl Say’ı da davet ettiği söyleniyor. Fazıl Say da “Her şey çok güzel olacak” mesajı ile bulunduğu yeri ifade etmişti. Hatta farklı bir paylaşımla, zekice bir mesajla bunu sosyal medyadan duyurmuştu. 

Bakalım sanatçılara ‘dalkavuk’ sıfatını yapıştıran Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın iftarına Cem Yılmaz ve Fasıl Say’ın da aralarında olduğu muhalif sanatçılar katılacak mı? Merakla bekleyeceğiz.

Fazıl Say’ın paylaşımı dikkat çekmişti.

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.