Edebiyatist Kristal Kalem Ödülü 2022 sahipleri açıklanıyor

Öykü dalında düzenlenen Edebiyatist Kristal Kalem Ödülü 2022 finalistleri açıklandı. Birinci seçilecek eser ile mansiyon ödülleri için özel bir tören gecesi düzenlenecek.

Edebiyatist Kristal Kalem Ödülü 2022 sahipleri açıklanıyor. Bu yıl, ulusal düzeyde ve öykü dalında düzenlenen Edebiyatist Kristal Kalem Ödülü’nde finale kalan 20 öykü açıklandı.

Birincilik ve mansiyon ödülleri için özel bir tören gecesi düzenlenecek. 14 Kasım 2022 Pazartesi gecesi düzenlenecek ödül töreni ile ödüller sahiplerine verilecek. 

Edebiyatist Kristal Kalem Ödülü jürisinde bu yıl Feridun Andaç, Defne Suman, Neslihan Önderoğlu, Aysel Karaca, Fatma Burçak, Can Gazalcı ve Bahar Yaka yer aldı. 

31 Temmuz’da eser alımı tamamlanan yarışmada ön elemeyi geçen öyküler jürinin değerlendirmesi sonucu ödüle hak kazandılar.

Birinci gelen yazar 2022 yılının Kristal Kalemi seçilirken, dört yazar da mansiyon ödülü alacak. Edebiyatist Yayınevi tarafından yayıma hazırlanan ve finale kalan 20 eserin yer alacağı kolektif anı kitabı, 14 Kasım 2022 Pazartesi gecesi Cevahir Sahne’de yapılacak ödül gecesinde okurlarıyla buluşacak.

Edebiyatist Kristal Kalem Ördülü Finalist yazar ve öyküler: 

Ali Hanbay – Harita
Arzu Kupsar – Porselen Bebek
Asuman Gül Biçen – Açlık Sanatçısı
Ayşe Candan Bostan – Atmaca ve Japon Balığı
Ayşegül Küçük Çelikel – Kurtuluş
Canan Sancak – Zühre Yıldızı
Ebru Atar – Araf
Ece Örken – Salon
Elif Zülfikaroğlu – Dolunay Kıraathanesi
Esra Dilara Dayan – Sert Bir Kaya Kadar Yumuşak
Gizem Öztoprak – İçimde Utançtan Bir
Gözde Hayırlı Çalık – Allah Affetsin
İlknur Delice – Saç Örgüsü
İpek Sözen Çubukçuoğlu – Çocukluktan Göç
Meral Çiçeklidal Gültekin – Eksik Suretler
Merve Aydın – Mavi Çiçeğin Çağrısı
Ozan Palaz – Hikmet
Sedat Mercimek – Karabatak
Sibel Mayo – Karanlık Bir Hikaye
Umut Salcan – Erika

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.