Fatma Girik son yolculuğuna yarın uğurlanıyor

26.01.2022
A+
A-

Fatma Girik’in cenaze namazı ve uğurlama törenleri İstanbul’daki olumsuz hava koşulları nedeniyle ertelenmişti. Sinemamızın unutulmaz oyuncusu için cenaze namazı yarın kılınacak.

Fatma Girik son yolculuğunu yarın uğurlanıyor. Türk sinemasının unutulmaz aktristlerinden Fatma Girik, 24 Ocak Pazartesi günü hayata veda etti. İstanbul’da kar nedeniyle aksayan yaşam Fatma Girik’in cenazesinin defnini de geciktirdi. Daha önce yapılan açıklamalara göre Fatma Girik’in cenaze namazı ve Bodrum Torba Mezarlığı’na uğurlanışı 25 Ocak Salı günü gerçekleştirilecekti. 

Son açıklamalara göre Fatma Girik’in cenaze namazı ve uğurlama törenleri yarın yapılacak. 

İstanbul’da özel hastanede tedavisi sürerken, hayatını kaybeden Fatma Girik için yarın (27 Ocak Perşembe) iki ayrı uğurlama töreni düzenlenecek. Fatma Girik için cenaze namazı ise Teşvikiye Camisi’nde kılınacak. 

Fatma Girik için ilk anma ve uğurlama töreni Şişli Belediyesi’nde yapılacak. 1989-1994 Şişli Belediyesi’nde başkanlık yapan Fatma Girik, çalışanlar tarafından saat 10.00’da yapılacak anma töreni ile ebediyete uğurlanacak. Belediyeden yapılan açıklamaya göre tören Şişli Belediyesi Başkanlık Binası Fuaye Alanında gerçekleştirilecek. 

Fatma Girik için ikinci anma ve uğurlama töreni ise saat 11.00’de Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda düzenlenecek. Törenin ardından, Teşvikiye Camii’nde kılınacak öğle namazını müteakip, hayat arkadaşı Memduh Ün’ün yanına defnedilmek üzere Bodrum’a nakledilecek.

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.