Ferzan Özpetek de Netflix dizisi çekiyor

Ünlü sinema yönetmene Ferzan Özpetek, televizyon dizisi çekecek. İtalya’da yaşayan yönetmen, dizi için Netflix’le de görüştüklerini söyledi.

Ferzan Özpetek de Netflix dizisi çekiyor

Ferzan Özpetek de Netflix dizisi çekiyor. Sinemanın ünlü yönetmeni Ferzan Özpetek de ‘modaya’ uydu. İtalya’da yaşayan Özpetek, dizi film çekeceğini söyledi. İtalya’da yayınlanacak olan dizi için Ferzan Özpetek Netflix yetkilileri ile de görüştüğünü belirtti.

Eşi de İtalyan olan ünlü yönetmen Ferzan Özpetek, sinemadan televizyona geçiş yaptı. Dizi filmlerin adeta sinema filmleriyle yarıştığı günümüzde Ferzan Özpetek de kolları sıvadı.

Geçtiğimiz Aralık ayında Napoli fahri vatandaşlık ünvanı da alan  Ferzan Özpetek, İtalyan Demiryolları için bir tanıtım filmi çekeceğini de açıkladı. Tanıtım filminin hazırlıklarına başlayan Özpetek’in İtalya’daki çalışmaları devam ediyor.

Son olarak Napoli’nin Sırrı adlı filmiyle sinema severlerle buluşan Ferzan Özpetek şimdi televizyon dizisi için harekete geçti. İtalya’da yayınlanacak olan televizyon dizisinin ilk birkaç bölümünü Ferzan Özpetek çekecek. Özpetek, dizi için Netflix yetkilileri ile de görüştü.

Bu arada İstanbul Kırmızısı romanından sonra Ferzan Özpetek yeni bir roman daha yazdığını söyledi. Özpetek, İstanbul Kırmızısı romanını annesine ithaf etmiş ve sinema filmi olarak da çekmişti. Kitabın kapağında annesinin fotoğrafını kullanan Özpetek, yeni romanıyla ilgili detaylı bir açıklama yapmadı.

ETİKETLER: ,
Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.