Gülriz Sururi ve Engin Cezzar bağışlarıyla büyük alkış alıyor

Tiyatro dünyamızın ünlü çifti Gülriz Sururi ve Engin Cezzar, öldükten sonra da alkışlanıyor. Gülriz Sururi ve Engin Cezzar’ın İstanbul’un gözde semti Gümüşsuyu’nda sahibi oldukları 5 katlı binayı Nesin Vakfı’na bağışladıkları ortaya çıktı.

Gülriz Sururi ve Engin Cezzar bağışlarıyla büyük alkış alıyor

Gülriz Sururi ve Engin Cezzar bağışlarıyla büyük alkış alıyor. Gülriz Sururi ve Engin Cezzar öyle bir bağış yaptılar ki, gönülleri bir kez daha feth ettiler. Tiyatro dünyamızın zirvesindeki iki isim, şimdi aramızda yok. Gülriz Sururi ve Engin Cezzar çifti ölümlerinden sonra sahibi oldukları Gümüşsuyu’ndaki beş katlı binayı Aziz Nesin Vakfı’na bıraktıkları ortaya çıktı.

Aziz Nesin’in dostları Gülriz Sururi ve Engin Cezzar’ın bağış şartı ise binanın bir kültür ve sanat evi yapılması…

Sururi ve Cezzar, aynı binanın bir dairesinde yaşamışlardı. İstanbul’un gözde semtlerinden olan Gümüşsuyu’ndaki beş katlı bina şimdi Aziz Nesin Vakfı’nın malı oldu.

Açıklamayı Aziz Nesin’in oğlu Ali Nesin sosyal medyadan duyurdu. Ali Nesin, Gülriz Sururi ve Engin Cezzar’ın yaptıkları bağışla vakfın hayatında önemli bir değişim başlatacağını, yeni bir yön vereceğini söyledi.

GÜLRİZ SURURİ GENÇLERE ÖDÜL İÇİN EVİNİ SATMIŞTI -BU HABER İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gülriz Sururi ve Engin Cezar’ın isimleri Nesin Vakfı’nın Matematik Köyü’nde yaşatılacak.

Nesin Vakfı yöneticilerinden Süleyman Cihangiroğlu, yaptığı yazılı açıklamada binayı ‘Nesin Vakfı Gülriz Sururi ve Engin Cezzar Kültür Merkezi’ne dönüştüreceklerini ifade etti.

Süleyman Cihangiroğlu yaptığı yazılı açıklamada Gülriz Sururi ve Engin Cezzar’ın vasiyetinin gerçekleştirilceğini, isimlerinin Matematik Köyü’nde yaşatılacağını söyledi. Matematik ve Felsefe köylerini birleştiren ana yola Gülriz Sururi ve Engin Cezzar Sokağı ismi verildi, tabelaları asıldı.

Cihangiroğlu, Gümüşsuyu’ndaki binanın ‘Nesin Vakfı Gülriz Sururi ve Engin Cezzar Kültür Merkezi’ olacağını belirtti. 

Gülriz Sururi ölmeden önce her şeyi tasarlamış

Süleyman Cihangiroğlu şöyle devam etti: “Tahmin edersiniz ki kültür merkezinin de her bir ayrıntısını konuştuk, logosunu tasarladık, logodaki fotoğrafları beğenmedi, yine kendi seçti, gönderdi, değiştirdik. Merkeze yerleşecek özel eşyalar, tiyatro afişleri, kostümlerini bile uzun uzun konuştuk. Son konuşmamızda isimlerinin burada yaşayacak olmasından dolayı ne kadar heyecanlandığını söylerken o kocaman gözleri daha da parlıyordu.Gülriz Sururi ve Engin Cezzar dönemi bizim için de, onlar için de yeni bir başlangıç olacak. Artık bizimle yaşayacaklar.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.